|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

МАМИНО КАТЧЕ

Како да бидете родител кој секој го сака?

Автор: Редакција Рингераја | 12.6.2020
image

Нема шанси! Без оглед каков и да сте родител, нема да бидете добри за никого. Веднаш престанете да се обидувате да им угодувате на сите, затоа што во секој случај не сте добри!

ТАТИНО КАТЧЕ

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Автор: Редакција Рингераја | 10.9.2019
image

Мажите обично созреваат покрај саканите жени. Но, тие значително се менуваат кога семејството од двајца членови ќе се прошири, односно кога ќе се роди детето

image

Несомнено е дека бајките се многу корисни за децата. Освен што се забавни, тие се и многу поучни. Кога на децата им читате или раскажувате бајки, вие го поттикнувате нивниот развој и им помагате полесно да ги изразуваат своите чувства

image

Погледнете го овој краткометражен анимиран филм, кој носи моќна порака

МАМИНО КАТЧЕ

Што се ќе научиш кога ќе станеш мајка?

Автор: Редакција Рингераја | 15.3.2023
image

Ќе научиш да се тушираш за 48 секунди и попатно да ја измиеш и кадата, а можеби и лабавото

image

Најголемиот шок во животот ми беше кога дознав дека сум бремена од човекот кој ме напушти за друга жена по седум години врска

image

Пред некој ден додека пазарев во еден трговски центар заедно со мојата ќеркичка, ми се приближи една средовечна госпоѓа и ми рече дека не е хумано што мојата ќерка веќе дваесет минути плаче и дека треба да ја смирам

МАЈЧИНСТВО

Грижа за мајката по породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 18.5.2021
image

Да се биде информиран за тоа што да се очекува, кога и зошто да се побара медицинска помош, не само што ќе ви ја олесни новата улога на родители, туку е од најдобар интерес за вас и за вашето бебе

МАМИНО КАТЧЕ

Каде е мамаааааа?!?!

Автор: Jill Veldhouse | 2.2.2015
image

Јас сум по цел ден и секој ден со децата. Никогаш не одам никаде, а ако одам, тие се со мене. Секој проклет ден

ВИДЕА

Ова е најдобрата реклама за родителството!

Автор: Редакција Рингераја | 29.1.2015
image

Се чувствувате „осудена„ како мајка? Сега конечно ќе можете да се смеете на тоа. Погледнете го ПРЕЕМОТИВНОТО видео за родителството

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Движења на бебиња.
пеперутка16

Во која недела од бременоста почнавте да ги чувствувате движењата на бебето?