|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Овој Велигден трансформирајте ги јајцата во вистински уметнички дела со овие оригинални идеи

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Златни Велигденски јајца

Автор: Редакција Рингераја | 9.4.2015
image

Светлечки златни јајца - прекрасна идеја!

image

Драги Рингерајки и Рингерајци! Омилената игра на Рингераја е повторно тука! Загрејте ги прстите и подгответе се за кликање!

image

Во поново време, лековитите својства на овие јајца се истражувани од страна на бројни научници од целиот свет. Резултатите покажале дека се извонреден природен лек за лекување на бројни заболувања

image

Прашањето како да се чуваат јајцата циркулира низ главите на луѓето од цел свет. Со цел да се реши старата дебата – јајцата во фрижидер или на собна температура, од Daily mail е покрената студија која има за цел за открие што е точно...

image

Многу лесен и ефектен начин за украсување на велигденски јајца без да си ги валкате рацете во боја

image

Дали веќе размислувате како ќе ги бојадисате Велигденските јајца? Ве загрижува ли помислата дека за време на варењето јајцата може да испукаат? Собравме неколку совети на домаќинки, како да го спречите пукањето на јајцата за време на варењето.

image

Материјалите со кои во минатото се бојадисувале Велигденските јајца, се разликуваат од оние кои ние денес ги користиме. Денес, Велигденските јајца најчесто ги бојадисуваме со индустриски бои.

ИСХРАНА

Здрави варива во исхраната на децата

Автор: Олја Мартиниќ, нутриционист | 25.5.2010
image

Кога се варивата во прашање се истакнува оптималноста на нутритивни компоненти и умерената калориска вредност во еден оброк.

СЕ ЗА МАМИЧКА

Исхрана за време на доењето ( 2 дел)

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Некои од производите кои доилката ги конзумира можат да предизвикаат проблеми кај детето, додека други ја поттикнуваат лактацијата.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

maski iminja
lady_mkd

ime za tvoeto novorodence ako e masko??

zlatko (11%)

blaze (0%)

ivan (34%)

jovan (39%)

mitko (0%)

pepi (15%)


Број на сите гласови: 61

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!