|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Кога се развива мозокот кај децата?

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2019
image

Децата се брилијантни. Зарем не? Тие живеат во сегашниот момент.Тие се способни и невини. И можеби мојата омилена особина-тие се автентични. Тие се меѓу најискрените луѓе на планетата. Но, можеби тие се и меѓу повеќето недоразбирани луѓе на планетата

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Детето беснее, што да (му) правам?

Автор: Dragana Aleksic, semeen terapevt | 27.7.2016
image

Кога малите деца имаат изливи на бес, родителите ги гледаат само последиците преку нивното однесување, а всушност треба да се запрашаат како детето се чувствува

image

Блогерката Unmumsy Mum го напиша овој прекрасен пост за да им докаже на другите родители дека не ги осудува заради лошото однесување на нивните деца

image

Не ме осудувајте. Не ме гледајте попреку. Не си замислувајте дека со еден шепот можете лесно да го решите проблемот. На кратко – не разговарајте со мајките чии деца имаат тантрум во јавност!

image

Вашето дете има тантрум на јавно место. Чувствувате дека сите гледаат директно во вас, а вие претпоставувате дека се прашуваат: “Зошто не може да го контролира нејзиното дете?”

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Која слава ја славите
milijanaСв.Никола (42%)

Св.Петка (9%)

Св.Арангел (5%)

Св.Димитрија (5%)

некоја друга (29%)

ниту една (11%)


Број на сите гласови: 65

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!