|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Опис на одењето од плажа – дома

Автор: Редакција Рингераја | 27.6.2019
image

Одењето од плажа почнува околу два часа пред доаѓањето на плажа. Тогаш всушност сакаше да тргнеш, но некој во тој момент огладне, ја наполни пелената, истури шише вода на креветот, ги загуби клучевите од куќата/колата

image

Пред сe, дали секој треба да применува различни средства за заштита од сонце?

image

Тамара Тодевска сподели фотографии од семејниот одмор на плажа со сопругот и двете деца Хана и Дарен

ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ

Зошто е добро пешачењето на плажа?

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2018
image

Пешачењето е фантастична активност за вас и вашите деца. Децата можат да бидат слободни, спонтани, а заедно и вие со нив ќе имате одлична можност да се опуштите

ОДМОР И СПИЕЊЕ

5 корисни совети за трудници во лето

Автор: Редакција Рингераја | 24.8.2017
image

Поради високите температури и спарнини, летото за трудниците може да биде многу напорно и стресно. Секако треба да ги потсетиме на неколку корисни совети, кои ќе им помогнат полесно да ги совладаат летните горештини

image

Погледнете ги фотографиите од апартманот на Ѓоковиќ за кој плати 9 милиони долари

ВРЕМЕ ЗА БЕБЕТО

Пет правила за престој на езеро/море

Автор: Редакција Рингераја | 29.7.2014
image

За годишниот одмор да ви биде безгрижен, држете се до овие пет правила

МОДА

Необични модели на костими за капење

Автор: Редакција Рингераја | 15.7.2014
image

Играјќи си со врвци, траки и отсекувања, дизајнерите на костими за капење не се грижат многу за тоа какви траги ќе остават на кожата на жената. Креациите кои се најинтересни на плажа, после летувањето можат да ве доведат и до солзи...

CELEBRITIES

Фото: Славните трудници во бикини

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2014
image

Славните мајки во текот на бременоста не се срамеа да облечат бикини и да уживаат во летото! Погледнете ја галеријата на трудници во летно издание...

image

Имам две деца. За нив е потребен тон глупости пред да тргнат на плажа. Иако цела година копнеам да дојде лето и да ги однесам децата на плажа, понекогаш се копнеам по времето кога се' што ми требаше за на плажа беше крпа, чадор и добра книга...

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

peperutka84
peperutka84

Dragi moi koe ime spored vas e podobro za moeto bebe?

Andrej (26%)

Matej (20%)

Darin (11%)

Kalin (13%)

Petar (24%)

Ilin (6%)


Број на сите гласови: 141

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!