|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Проверете го вашиот карактер, според тоа каква новогодишна елка ќе изберете

image

Што толку опасно може да има во украсување на елката, мислите гледајќи ја одоздола. А кога ќе се качите на скалата, за да ја ставите ѕвездата на врвот на новогодишната елка, листата на опасностите кои ги крие одеднаш излегува пред вашите очи

image

Украсувањето на Новогодишната елка е општоприфатен христијански обичај. Дознајте од каде потекнува тој обичај и зошто украсуваме елка?

image

Во сите религии има култ кон светите дрвја. Дрвото е универзален симбол, се смета дека ја одржува хармонијата во светот бидејќи ги поврзува небото, земјата и подземјето.

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Одржување на жива елка во домот

Автор: Редакција Рингераја | 25.12.2010
image

Се повеќе луѓе купуваат жива елка за Новогодишните и Божиќните празници. Нејзината цена е висока, но целта идеална - нема да уништуваат дрва или да користат вештачки елки кои стотици години ќе се разградуваат во природата

image

Неколку едноставни идеи за еко украси за Новогодишните и Божиќните празници

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

dali vi se dopaga imeto Moni
mila 92da,mnogu (21%)

da (20%)

ne (47%)

voopsto ne mi se dopaga (13%)


Број на сите гласови: 107

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!