|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Психолозите веруваат дека поставувањето граници го прават детето да се чувствува многу заштитено и спокојно. Сепак, некои одредени ограничувања можат да го предизвикаат спротивното...

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Забавни игри за зимските месеци

Автор: Редакција Рингераја | 28.11.2016
image

Тешко ли се гледа дете во зима? Студено е, се стемнува порано, детските игралишта се речиси напуштени и остануваат домашните игри. Како да го заинтригирате детето? Еве неколку забавни игри за дома, погодни за зимските месеци

image

Следејќи ја логиката на корпулентниот татко на базенот, спасувачот не може да спасува, учителот не може да учи, тренерот не може да тренира, а подоцна во животот ниту директорот да му директорува на таквото дете...гледате каде води сето ова, нели?

image

Надвор од аголот на моето око, ја забележав ќерка ми како со чевлите гази во кал. Две спротивставени слики трепнаа во мојот ум – како јас преморена ја бањам ќерка ми кога целата е во кал и нејзиното среќно, калливо лице

ОЗНАКИ:
image

Популарната во целиот свет техника, на Марија Монтесори може да биде користена не само во училиштата и градинките, туку и дома. Ви нудиме неколку совети преку кои може да се применува оваа пракса во секојдневниот живот на вашите деца

АКТУЕЛНО

НОВА НАГРАДНА ИГРА СО ЛИНО

Автор: Редакција Рингераја | 9.3.2016
image

Нашиот омилен пријател Лино е повторно тука да наградува! Да видиме колку сме добри во играта меморија?

ЗА ЛИНО

Голема креативна игра на подароци со Лино!

Автор: Редакција Рингераја | 10.3.2014
image

Фотографирај се, учествувај и добиј плишано мече и таблет!

GAMES

Играј, нацртај и освој подароци-LearnEnglish Kids

Автор: Редакција Рингераја | 9.5.2012
image

British Council заедно со Рингераја имаат задоволство да Ве поканат да учествувате во првата игра на подароци за Рингераја членовите, која ќе се одвива од 09-23 мај 2012

СИ ИГРАМЕ

Манекени

Автор: Детско катче | 31.10.2010
image

Детски игри

image

Подгответе интересен појадок за своето дете (англиско видео)

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Mia
MARIKA

Dali Vi se dopaga imeto Mia?

Da (61%)

Ne (12%)

Mnogu (16%)

Ic ne mi se dopaga (10%)


Број на сите гласови: 49

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!