|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Кинеските деца се вратија на училиште со „капи за социјално дистанцирање“

image

Предвреме роденото бебе Кигу е долго колку молив, а тешко само 500 грама!

image

Еден човек од Кина купи 9999 црвени рози и секој цвет внимателно го прикачи на платно, формирајќи прекрасен фустан од рози. Кога девојката го облече, тој ја побара нејзината рака

image

Неверојатна сцена! Една родилка во Кина не успеа да стигне до породилната сала туку бебето го роди во болничкиот ходник

ЗАНИМЛИВОСТИ

Породување на сред улица во Кина!

Автор: Редакција Рингераја | 13.7.2012
image

Повремено слушаме приказни за породување на необични места. Овој пат една млада трудница од Кина се нашла во многу непријатна и опасна ситуација, кога била принудена да го роди своето бебе на улица

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

СТОП за присилниот абортус во Кина!

Автор: Редакција Рингераја | 6.7.2012
image

Европскиот Парламент само што усвои резолуција со која силно го осудува присилниот абортус и стерилизација на жените во согласност со политиката “за едно дете”, која се прокламира во Кина

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Кина: Град од снег и мраз

Автор: Редакција Рингераја | 7.1.2012
image

Дали е ова најубавиот град во Кина? На традиционалниот зимски фестивал во Харбин, отворен на 5-ти јануари, направен е цел град од снег и мраз

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

До која возраст?
Admin

До која возраст носеа вашите деца пелени?

0-12 месеци (0%)

12-24 месеци (42%)

24-36 месеци (58%)

36-48 месеци (0%)


Број на сите гласови: 12

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!