|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Породување на сред улица во Кина!

Редакција Рингераја, 13.7.2012
Повремено слушаме приказни за породување на необични места. Овој пат една млада трудница од Кина се нашла во многу непријатна и опасна ситуација, кога била принудена да го роди своето бебе на улица

image
/11


 

 

Парот бил на пат кон болницата во Guangzhou кога трудницата се срушила на плошникот не можејќи да го совлада напонот за породување. Во тој момент сопругот сфатил дека е невозможно да стигнат до болницата и дека бебето ќе се роди тука, сред улица. Веднаш побарал помош во блиската стоматолошка ординација, но персоналот го одбил велејќи му дека не се обучени за помош при породување.

Тогаш викнал брза помош, но породувањето веќе започнало па сопругот ставил дел од својата облека на плочникот и бебето се родило.

Мајката и новороденчето биле веднаш пренесени во болница. Еден сведок рекол “Породувањето започна на улица, а идниот татко во тој момент беше исклучително прибран и го направи тоа што мораше. Се надевам дека сите се здрави и дека се опоравуваат од овој шок”.

Што можете да направите за бремената сопруга?
Мажите не можат да забременат, но можат активно да учествуваат во бременоста. Еве неколку начини како:
4
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
3
Тежината на трудницата по неколку недели о...
Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?
3
Видео од породувањето на Тори Спелинг!
Глумицата позната по улогата во серијата Беверли Хилс, одлучи да подели свои интимни видео снимки со обожавателите
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali praktikuvate cesto da iznenaduvate nekogo?

Da (33%)

Ne (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!