|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Фото: Запознајте го најзгодниот татко на Инстаграм

Автор: Редакција Рингераја | 20.12.2017
image

Ласкавата титула "Најзгоден татко на Инстаграм" ја носи италијанскиот моден блогер и дизајнер, а штом ја видите првата фотографија, ќе ви стане јасно и зошто

Татковците да се стимулираат да користат породилно

Автор: Редакција Рингераја | 8.11.2017
image

„Правото на породилно отсуство татковците слабо го користат, и можеби треба да се размислува за стимулативни мерки. Но за тоа треба широка дебата“, вели министерката Мила Царовска. - На настанот за унапредување на социјалното претприемништво

Моите иако немаа многу, ми дадоа се!

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2017
image

Во животот не барав многу,само здравје и трпение за с? она што се случуваше околу. Не сакав работи кои не ми се заслужени, туку сакав со секоја пора на моето битие и со секоја капка пот да го заработам она што другите мислеа дека им следува бесплатно

Тажна приказна: Не им судете на другите

Автор: Редакција Рингераја | 5.9.2016
image

Приказна за еден татко и неговиот 24-годишен син - Зошто не треба да судите?

На телото на мојата жена има лузни од царскиот рез

Автор: Редакција Рингераја | 28.7.2016
image

Прочитајте го текстот кој го објави новинарот и писател Bret Ortler на порталот Fatherly, во кој ги повикува мажите заради нивната површност и ги тера на размислување...

image

Само ако знаев дека ќе ме викаш тато и дека ќе ми кажеш дека ме сакаш...

Фото: Дејвид Бекам шие фустани за кукли

Автор: Редакција Рингераја | 30.3.2016
image

Викторија Бекам на Инстаграм објави фотографија од Дејвид како гледа шема и внимателно шие фустани за куклите на Харпер. Со својот гест тој ги разнежни срцата на обожавателките, кои коментираа дека Дејвид е најдобар татко на светот

За татковците кои заборавиле колку деца имаат!

Автор: Лора Турунџиева | 20.1.2016
image

Потресно писмо на Лора Турунџиева, наменето за сите татковци кои заборавиле колку деца имаат...

Емотивна порака на париски вдовец

Автор: Редакција Рингераја | 18.11.2015
image

На социјалните мрежи се прошири емотивна порака на париски вдовец кој напиша отворено писмо до терористите, откако дозна дека неговата сопруга и мајката на нивниот 17-месечен син, трагично загина во концертната сала Батаклан во Париз

Емотивно писмо на млад самохран татко

Автор: Редакција Рингераја | 16.11.2015
image

Ќе бидете воодушевени од самите себе кога ќе видите колку сила имало во вас, кога нечиј живот зависи од вас!

СТРАНА 1 ОД 12


Анкета

Dali?
Jana9

Dali gi kaznuvaat svoite deca?

Da (50%)

Ne (50%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!