|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Трансплантација на матични клетки од папочна врвца уште пред раѓањето на детето, би требало да им помогне на децата со генетски предодредени болести на метаболизмот.

image

CORD BLOOD ЕВРОПА АПЕЛИРА ЗА ПОДОБРА ИНФОРМИРАНОСТ НА ИДНИТЕ РОДИТЕЛИ

Флексибилни опции за плаќање

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Драги идни родители, Во очекување сте на принова, сте слушнале за матични клетки и свесни сте за бројните придобивки, кои би ги имале доколку ги зачувате?

image

Човечко ткиво кое произведува инсулин, беше создадено од матични клетки од папочна врвца.

Сегашни терапии со матични клетки

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Постојат две основни групи на терапевтски третмани со матични клетки: автологна и алогена. При автологната терапија со матични клетки, кај пациентот се користат сопствените клетки. При алогениот третман, матичните клетки потекнуваат од друго лице.

Идни третмани со матични клетки

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Медицината има големи очекувања од матичните клетки. Заради тоа, во моментов се одвиваат огромен број истражувања со различните типови на матични клетки и нивните терапевтски можности.

Нашата постапка - Ваша сигурност

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Постои една единствена можност да се зачуваат матичните клетки на детето, а тоа е моментот непосредно по породувањето. Меѓутоа, за да се земе примерокот, неопходно е претходно да добиете сет за колекција од Cryo-Save.

Зошто да ја одберете Cryo-Save

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Сигурноста е резултат на искуство!

image

Матични клетки од сопствена папочна врвца - ефективен третман за животозагрозувачки хематолошки заболувања (заболувања на крвта)

СТРАНА 4 ОД 6


Анкета

аналгетици
RosaEleonora

Кој лек против главоболка е најефикасен и го пиете вообичаено

Кафетин (23%)

Налегсин С (8%)

Аналгин (46%)

Вентор (15%)

Беналгин (7%)

Андол (1%)


Број на сите гласови: 220

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!