|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Доколку сте одлучиле да ги зачувате матичните клетки од Вашето дете, треба да се осигурате тоа да биде направено по точно одредени и потврдени стандарди.

Фокусирање на квалитет

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 30.5.2010
image

Cryo-Save гарантира највисок квалитет на услуга во поглед на транспорт, подготовка и сигурност на матични клетки од папочна врвца на Вашето дете.

ИНФОРМАТИВЕН ПАКЕТ

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 30.5.2010
image

Доколку сакате да знаете повеќе за криопрезервацијата на матичните клетки и Cryo-Save како Ваш потенцијален сервис провајдер ние со задоволство ќе Ви испратиме информативен пакет.

image

Матичните клетки се категоризираат во зависност од нивното потекло и типот на специјализирани клетки што тие го продуцираат.

image

На шестмесечниот Марко – Cryo Save бебе итно му е потребна Вашата помош!

CRYO SAVE ВОДИЧ ЗА ИДНИТЕ РОДИТЕЛИ!

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 25.5.2010
image

Почитувани родители,

image

Она што во моментов е најголемо достигнување во медицината сега станува лесно достапно за Вас и доброто на Вашите деца.

image

Матичните клетки, кои еден ден би можеле да дадат терапевтски опции за голем број растројства и заболувања на мускулите и коските, лесно можат да се издвојат од ткивото на папочната врвца.

image

Матичните клетки од папочна врвца може да помогнат во лекување на луѓето, чиј вид е оштетен поради замаглување на рожницата, откриваат научници од САД.

image

Француските научници пронајдоа брз начин да создадат кожа од матични клетки, што би можело да ги спаси животите на огромен број жртви на изгореници, кои се подложни на инфекции и во моментов се принудени да чекаат со недели на трансплантат од кожа.

СТРАНА 3 ОД 6


Анкета

Koe ime e najubavo
Kleme788

Koe od ovie zenski iminja e najubavo?

Jana (36%)

Kalina (30%)

Tea (34%)


Број на сите гласови: 152

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!