|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Зачувувањето на матичните клетки е светски тренд кој симболизира грижа. Не е луксуз, туку потреба и не е обичен туку животоспасувачки зафат.

Соопштение за јавност!

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 2.8.2011
image

Шестгодишно девојче кое боледува од церебрална парализа лекувано со сопствените матични клетки од крв од папочна врвца

image

Cryo Save Груп, водечката банка за матични клетки во Европа објавува уште едно постигнување во областа на терапија користејки ги матчните клетки од папочната врвца.

Cryo Save и оваа година на Бебе Саем

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 5.5.2011
image

Мали, мили, најмили! Ајде сите заедно и оваа година на Бебе Саем. Како и изминатите години Ве очекуваме на штандот на Би МЕК и Cryo Save. Изненадувања, попусти, подароци, забава.

10 години Cryo Save

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 27.4.2011
image

Најголемата европска банка за матични клетки во Европа, Cryo Save на 10.01.2011 прослави 10 годишнина од замрзнувањето на првиот примерок на матични клетки од папочна врвца во своите лаборатории.

Cryo Save новости

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 7.11.2010
image

Прв симпозиум на регенеративна медицина во Србија; Cryo Save банка со најголем број повлечени примероци

Cryo Save известување

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 26.7.2010
image

Драги наши родители – членови на Cryo Save семејството,

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 24.6.2010
image

Cryo-Save со програма за бесплатно семејно зачувување на матични клетки од папочна врвца

Искористете го единствениот момент

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 18.6.2010
image

Моментот на раѓањена вашето дете е единствен момент кој треба да го искористите.

За Cryo Save

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 30.5.2010
image

Cryo-Save е водечка европска банка за матични клетки со речиси 130.000 зачувани примероци. Со централа која се наоѓа во Холандија, компанијата спроведува фундаментални истражувања во областа на техниките на криопрезервација на матични клетки.

СТРАНА 2 ОД 6


Анкета

Dali?
Jana9

Dali moze da ima posledici od epiduralnata anestezija?

Da (0%)

Ne (17%)

Mozebi (83%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!