|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Докторите Reichart и Sodian имаат создадено автологен срцев залисток од матични клетки од човечка папочна врвца.

image

Хирурзите во Шпанија ја изведоа првата трансплантација на целосен - со помош на ткивен инженеринг произведен- орган во светот, употребувајќи трахеа (душник) - создаден од матичните клетки на пациентот.

image

Вештачки црн дроб за прв пат беше создаден од матични клетки. Револуционерното достигнување - заслуга на британските научници, кои го опишаа како „Еурека момент“, претставува клучниот чекор кон создавање на орган во целосна големина.

Општи прашања

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Одговори за Ваша поголема сигурност: Колку повеќе читате за матичните клетки, толку повеќе прашања може да имате. Следат одговори на најчесто поставуваните општи прашања што ги добиваме.

Прашања за сигурноста

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Одговори за Ваша поголема сигурност: Колку повеќе читате за матичните клетки, толку повеќе прашања може да имате. Следат одговори на најчесто поставуваните прашања за сигурноста што ги добиваме.

Прашања за понатамошна употреба

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Одговори за Ваша поголема сигурност: Колку повеќе читате за матичните клетки, толку повеќе прашања може да имате. Следат одговори на најчесто поставуваните прашања за понатамошна употреба што ги добиваме.

Прашања за трошоците

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Одговори за Ваша поголема сигурност: Колку повеќе читате за матичните клетки, толку повеќе прашања може да имате. Следат одговори на најчесто поставуваните прашања за трошоците што ги добиваме.

Вистини и митови (I дел)

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Од првата успешна трансплантација со матични клетки од папочна врвца во 1988 година до денес, направени се приближно 15.000 трансплантации.

Искуства (Прв дел)

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 4.5.2010
image

Искскуства на родители кои се решиле да зачуваат матични клетки за своето дете!

image

Кои се болестите со кои денес се справуваме со помош на матичните клетки од папочна врвца?

СТРАНА 5 ОД 6


Анкета

.
Jana9

Dali trosite mnogu pari na garderoba?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!