|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Совети за успешен брак од една разведена жена

Редакција Рингераја, 28.2.2017
Прифатете го напишаното со доза сериозност, но исто така и со доза на хумор. Нека вашата врска биде прекрасна, здрава и пример за околината. Да можеш да погледнеш во минатото отворено и смирено е подвиг, достоен за восхит
Клучни зборови:

image
/11


 


 Видете ги советите на една дама, која веќе е разведена, но ја научила својата лекција.


1. Секогаш наоѓајте го доброто кај него. Не се фокусирајте на она што не ви се допаѓа.

2. Имајте секс со него. Често. Ако треба и постојано. Сексот е лек за многу од раните што ги добиваме за време на бракот.  

3. Барајте совети од постари и помудри жени кои успеале да го зачуваат бракот. Невозможно е да се донесат правилни одлуки, кога сте под влијание на силни емоции. Да се посоветувате со постари жени е подобрата опција за вас.

4. Не е ваша работа да го поправате или менувате. Животот е само едно патување.

5. Кажете му колку е голем, силен, паметен и храбар. Понекогаш мажите забораваат.

6. Забавувајте се на неговите шеги. Дури и да не се смешни.

7. Ние одговараме за нашите реакции, а не некој друг. Треба да преземеме целосна одговорност за нашите емоции и за начинот на кој се однесуваме. Тој, исто така.

8. Направете му го оној неверојатен сендвич.

9. Заборавете да го испрашувате кога ќе се повлече во себе. Оставете го да се одмори.

10. Сакајте го на начин на кој тој има потреба, а не на оној на кој вие мислите дека тој има потреба. Разберете каков јазик на љубовта зборува и бидете подготвена да го љубите на начинот на кој тој се разбира најдобро.

11. Секогаш изгледајте добро. Колку поженствена сте, толку поголем маж ќе се чувствува тој.

12. Бидете до него. Дајте му време и внимание кои му се потребни.

13. Никогаш не зборувајте пред него за други мажи, па дури и да се имагинарни ликови во филм.

14. Никогаш не читајте совети од непознати на интернет. Тие не ве познаваат и без да сакате ќе ве натераат да одите во правец кој нема да влијае добро на бракот.

15. Дајте му простор. Тој има потреба од време за да го открие своето ново "јас" (ние се менуваме непрестано).

16. Бидете ранлива. Не плашете се да ги споделите вашите чувства и стравови. Мажите на некој начин разбираат кога криеме нешто од нив. Кога сте згрешиле, признајте ја грешката и извинете се.

17. Оставете мажот ви да ве сака на свој начин. Не споредувајте го начинот на кој тој ја изразува својата љубов со оној од вашите фантазии. Ако го споредувате постојано со некаков идеал, може да ги пропуштите најубавите моменти од неговата нежност.

18. Никогаш, никогаш, никогаш не понижувајте го сопругот пред други луѓе! Тој има потреба да знае дека има некој на кој може да се потпре. Ако сакате да поразговарате со него нешто што кажал или направил, направете го тоа насамо.

19. Измислете заедно заедничко хоби, цели и соништа. Никогаш не престанувајте да растете заедно. Смејте се многу. Вљубувајте се еден во друг повторно и повторно.

20. Не дозволувајте финансиските проблеми да станат пречка меѓу вас.

21. Прифатете го неговото минато. Тоа го направило таков каков што е. Разговарајте за него.

22. Простувајте. Не станувајте заложник на минатото.

23. Никогаш не престанувајте да се допирате. Понекогаш допирот кажува повеќе од зборовите.

24. Секогаш избирајте ја љубовта. Таа не е емоција, туку акција. Не ја пропуштајте.


Направете сами: Крем против стрии
Стриите се спомени од бременоста, кои секоја трудница сака да ги избегне. Испробавте се што е можно и пак се појавуваат?...
4
Костими за капење за трудници
Долгото топло лето е зад аголот, а тоа Ви дава изговор да одите на плажа и да го покажете Вашето стомаче во еден од овие...
4
Секс за време на бременоста: Што е во ред,...
Дали бременоста ви го зголеми интересот за секс? Или, сексот е последното нешто што ви паѓа на памет? Во секој случај, е...
4
Кои секс пози треба да ги избегнувате во б...
Иако, особено во напредните фази на бременоста, доста е незгодно да имате секс, желбата сепак постои. За да бидете сигур...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ime
kremci15

може да ми помогнете кое има да го изберам

david (54%)

luka (46%)


Број на сите гласови: 128

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!