|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детски игри

image
/11


Од хартија да направиме кловн, да нацртаме на него очи,уши, уста а носот да го испуштиме. Потоа додатно од друг материјал да направиме нос. Да му ги заврзиме очите на детето, и да му го дадеме носот кој треба да го постави на правото место на лицето од кловнот.Кога ќе ги одврзе очите заедно да погледаме дали носот е поставен правилно.

 

Нашите кукли се извалкани и треба да се избањаат. Заедно со детето припремаме се што е потребно за бањање на куклите. За цело време разговараме со детето, што правиме, зошто го правиме тоа,како се викаат додатоците кои ги користиме....На крај куклите ќе ги исчешламе, облечеме и заспиеме.

 

Едно девојче и едно детенце нека направат куќарки за нивните играчки. Детенцето нека ја избои куќата во сина боја, а девојчето во црвена боја. Потоа треба да си ги средат своите куќарки. Детенцето да ја среди својата куќарка со големи и тврди играчки, а девојчето со меки и мали играчки

  Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

  Дојде есен мила
  Детски песнички
  7
  Ноемвриска слика
  Есен е...
  3
  Марко Крале и самовилското млеко
  Македонски народни приказни
  3
  Разделба
  Детско катче
  3
  Анкета

  Алкохол во бременост
  predrag

  Дали пиевте алкохол за време на бременоста

  Да, како и претходно (11%)

  Да, но помалку од претходно (14%)

  Да, почнав за време на бременоста (0%)

  Не, престанав за време на бременоста (22%)

  Не, престанав уште пред да забременам (15%)

  Не, никогаш не сум пиел/а (39%)


  Број на сите гласови: 109

  Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!