|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

За разлика од останатите витамини кои во организмот се внесуваат исклучиво преку храна, или додатоци на исхрана, витаминот Д може да се синтетизира во организмот, поточно во кожата, од еден облик на холестерол и тоа под влијание на сончевите зраци

image

Човечкото тело го користи магнезиумот за многу телесни функции. Скелетот, кардиоваскуларниот систем и дигестивниот систем имаат потреба од магнезиум. Доколку во вашето тело постои недостаток од овој минерал, можат да се појават многу проблеми

image

Кога ќе дознаете и зошто, никогаш повторно нема да ја фрлите...

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

10 минерали за добро здравје

Автор: Редакција Рингераја | 17.11.2015
image

Често еден микроелемент може да ни го подобри расположението, да го подигне имунитетот и да ни го забави стареењето. Важно е навреме да се разбере она што ни недостасува и како да надоместиме дефицитот

ИСХРАНА

Ризици по здравјето, ако децата не пијат млеко

Автор: Редакција Рингераја | 28.10.2014
image

Децата кои не примаат кравјо млеко се во ризик од дефицит на витамин Д. Кога се внесуваат пониски дози на витаминот Д од потребните, може да настане коскена слабост и рахитис

ИСХРАНА

Дали знаете дека...

Автор: Nestle Baby Food | 13.1.2014
image

Коските некогаш престануваат да растат?

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Три чаши млеко – подобри од лек!

Автор: Редакција Рингераја | 27.3.2015
image

Децата би требало да пијат млеко секојдневно, а и возрасните не би требало да се одрекуваат бидејќи содржи калиум, магнезиум и фосфати, неопходни за функционирање на внатрешните органи

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Dali?
Jana9

Dali jadete brza hrana?

Da (17%)

Ne (0%)

Ponekogas (83%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!