|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Михаил Лабковски, популарниот руски психолог, им дава совети на сите родители како да го направат најдоброто за своето дете. Како да одберат училиште, за тоа дали треба да се расправаат со учителите и во кој момент детето треба да се остави на мир

image

Рускиот психолог Јулија Гипенрејтер својот живот го посветила на проучување на односот помеѓу родителите и децата. Нејзините книги за воспитување на децата се преведени на многу светски јазици, а ние ви ги пренесуваме некои од најинтересните тврдења

image

Следејќи ја логиката на корпулентниот татко на базенот, спасувачот не може да спасува, учителот не може да учи, тренерот не може да тренира, а подоцна во животот ниту директорот да му директорува на таквото дете...гледате каде води сето ова, нели?

СЕ ЗА УЧИЛИШТА

Вашето дете станува ученик

Автор: Редакција Рингераја | 1.9.2014
image

Што треба да направите пред почетокот на учебната година?

ИСХРАНА

Доење – благодет за мајката и бебето

Автор: Редакција Рингераја | 4.8.2014
image

Од 1. до 7. август е Светската недела на доењето во која се укажува на важноста на доењето, како за бебето така и за мајката

image

Пред некое време на интернет се појавија правила на татковците за состанок со нивните ќерки. Мајките не чекаа многу и возвратија со свои правила за состанок со синовите. Насмејте се

СООБРАЌАЈНИ ПРОПИСИ

Патувајте безгрижно во Италија

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 8.8.2013
image

Авантуристички одмор? За или против? Ние велиме ЗА! Долгоочекуваниот авантуристички одмор може да започне: со автомобил до прекрасната Италија или „Чизмата“, како што некои ја нарекуваат...

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Ненасилно воспитување на децата

Автор: Редакција Рингераја | 25.4.2012
image

Насоки за ненасилно воспитување на децата

image

Што треба да му предочите на детето пред да му дозволите да користи интернет?

image

Ревидирано на 9. септември, 2011 година

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?