|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

НА КАФЕ СО...

На кафе кај Теа My gluten free corner

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.4.2023
image

Целијакија или глутен сензитивна ентеропатија е трајна неподносливост на глутенот, белковина од пченицата, јачменот и ‘ржот. Единствен можен лек е строга безглутенска диета.Во спротивно, последиците се бројни

ПОДДРЖУВАМЕ МАЛИ БИЗНИСИ

Поддржуваме мали бизниси: Fine design mk

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.4.2023
image

Fine design mk - Вашата нова омилена онлајн продавница за накит. Таму ќе ги пронајдете совршените парчиња со кои ќе заблескате во сиот свој сјај. Накит наменет за храбри, урбани, бунтовни девојки и жени, кои не се плашат да се издвојат од толпата

image

Кичевчанката Даниела Јаќимоска е 34 годишна мајка, по струка дипломирана на факултет за јавна администрација, љубител на природата, креативна душа која од конци и вуница создава магичен свет на преубави изработки кои ги нуди на својот Инстаграм профи

image

Балони - непогрешлива асоцијација дека големата прослава е подготвена!Мали, големи, тркалезни, во облик на срце, исполнети со хелиум, шарени, еднобојни, со натпис... изборот е голем и балоните ги има за секоја пригода

image

На Инстаграм забележавме еден многу интересен и уникатен профил - Самовиленд.Во продолжение ви го пренесуваме разговорот со Татјана, креаторката на истиот

image

Еден Инстаграм профил го привлече нашето внимание. Низ него е раскажана приказната за неговата креаторка Христина Митреска, жената која го победила ракот на дојка. Автор е на Е-книга ”Смути - канцер 1 - 0"

ПОДДРЖУВАМЕ МАЛИ БИЗНИСИ

Поддржуваме мали бизниси: L Creativa

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 2.9.2022
image

Ве носиме во магичниот свет на рачни изработки на L Creativa. Разговараме со дизајнерката Лилјана

image

Еден од најомилените мали бизниси на Инстаграм, чии производи се особено популарни меѓу мајките, дефинитивно е Дариго арт. Профил на мал семеен бизнис, чија понуда плени на прв поглед, а целосно освојува топлиот однос на неговите креатори

БЛОГОВИ

MamaMegi: Денешните деца ги испуштивме од раце!

Автор: Маргарита Каранфилов | 13.4.2022
image

Не секогаш имам желба да пишувам долги текстови на некоја тема ама случувањата во државава ме натераа да седнам и да пишувам. Не знам колку ќе му значи на некој текстов и дали нешто кај некој ќе промени, ама ете да си се искажам тука

image

Секој од нас лесно може да биде фасциниран од убавините на природата, но само креативната душа умее да биде инспирирана да создаде уметност. Една уникатна уметност создава Милица Џикова, дипломиран сликар

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?