|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

НАРОДНИ ПРИКАЗНИ

Кога дава Госпо, и од баџа дава

Автор: Народна приказна | 7.11.2010
image

Македонски волшебни приказни

image

Македонски народни приказни

ДЕТСКО КАТЧЕ

Итар Пејо и стариот арамија

Автор: Детско катче | 19.9.2010
image

Македонски народни приказни

ДЕТСКО КАТЧЕ

Лоша мисла, цела болест

Автор: Народна приказна | 12.9.2010
image

Македонски народни приказни

ДЕТСКО КАТЧЕ

Итар Пејо, попот и алвата

Автор: Детско катче | 5.9.2010
image

Македонски народни приказни

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета


elence

Koe ime vi se dopaga poveke?

Izabela (47%)

Angela (53%)


Број на сите гласови: 109

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!