|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

НА КАФЕ СО...

На кафе кај Моника Коцарева Ергиќ

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 17.11.2021
image

Нашата дизајнерка Моника Коцарева Ергиќ, периодов е активна покрај на професионален план така и во тазе улогата на мајка.Нејзината ќеркичка Уна има шест месеци а Моника ужива во деновите исполнети со неа

НА КАФЕ СО...

На кафе кај Моника Зец

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 15.11.2021
image

Препознатлива во виртуелниот свет по нејзините блогови, сопственик на мал бизнис, по професија графички дизајнер, по природа минималист, жена која инспирира и мотивира, посветена сопруга и мајка

image

Неверојатен е моментот на создавање на нов живот, а доаѓањето на бебето во свет е уште почудесно

БЛОГОВИ

Блог: За баба ми, мојата карпа- облаче

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2021
image

Во пресрет на денот во кој сите имаме по некој залак посветен "за душа"

ВИДЕА

Видео: Еден ден од животот на секоја мајка

Автор: Редакција Рингераја | 28.10.2021
image

Ни се допаѓа како во ова видео е прикажано колку многу обврски се вклопуваат во денот на една мајка. СИГУРНО ќе помислите дека некој го снимал вашиот ден! Погледнете

image

Здраво, ви пишува „храбра“ идна мајка, која веќе се плаши да сподели во мајчинските групи на Фејсбук на тема породување. Видов друга слична приказна кај вас и тоа ме мотивираше да контактирам со уредниците на „Рингераја“

ДНЕВНИКОТ НА МАМА

Пријателки мои: жал ми е, не знаев!

Автор: Редакција Рингераја | 28.9.2021
image

Никогаш не сум се чувствувала повеќе сакано отколку во деновите, неделите и месеците откако се роди моето девојче. Чувствував огромна љубов од сите во мојот живот, но љубовта што ја чувствував откако станав мајка беше поинаква

image

Оваа мајка направи комичен распоред - како изгледа животот на мајката од утро до вечер

НА КАФЕ СО...

На кафе кај Викторија Спенџарска Стин

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 12.8.2021
image

Сигурно ги знаете оние блогови на кои ќе налетате случајно и во кои ќе се заљубите веднаш. Кои ве пренесуваат на друго место преку нивната убавина и раскажување приказни. vegan_viki_е тој блог за мене

image

Доколку готвењето е ваша страст и уживате во готвењето за другите, веројатно се гордеете со тоа како ги презентирате вашите оброци. Но, дали го претворате појадокот, ручекот и вечерата во полноправен уметнички проект?

СТРАНА 1 ОД 48


Анкета

одмор
детенце

Кога одите на одмор со вас ке понесете?

Омилената книга (0%)

Кремата за сончање. (44%)

Наочарите за сонце. (33%)

Не се замарам. (22%)


Број на сите гласови: 9

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!