|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Запознавање со македонски автори: Ивана Глоѓуновска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 24.7.2022
image

Продолжуваме со запознавање со македонски автори. Овојпат во рубриката ни гостува Ивана Глоѓуновска

Поддржуваме мали бизниси: Medstoree

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 5.7.2022
image

Деновиве, еден инстаграм профил го привлече нашето внимание. Станува збор за @medstoree профилот на кој можете да ги погледнете уникатните рачно декорирани шојли

На кафе кај Илина Јовановиќ-Јаковчевска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 23.6.2022
image

Илина Јовановиќ-Јаковчевска е Скопјанка која животот ја одвел во Германија. Пишува и твори поезија од основното училиште. Во 2004-та година го напушта факултетот и заминува за Германија, каде живее и твори

На кафе кај Марија Симоноска - Ковчеже отворено со стих

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 22.6.2022
image

Денешно друштво за кафе - муабет ни е прилепчанката Марија Симоноска, авторка на книгата поезија Ковчеже отворено со стих

Нов роман на Габриела Давидовска Баниќ

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 20.6.2022
image

Авторката Габриела Давидовска Баниќ не почести со уште еден роман, кој веќе почна да ги освојува читателските срца

Поддржуваме мали бизниси: Cacao potentia

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 14.6.2022
image

Cacao potentia го создадов прво за себе и за своето семејство и сега е достапно за сите кои се љубители на какао и здрава исхрана

Промовираме македонски автори: Благица Наумова

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 1.6.2022
image

Неодамна излезе од печат книгата ”Тајната за розата Дафне" од авторката Благица Наумова. Книгата е првенче на младата прилепчанка, а истата е издадена во соработка со издавачката куќа Збор

Промовираме македонски автори: Александар Костадиноски

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 28.5.2022
image

Неодамна излезе од печат книгата ”Ѕвездени окови", првенче на Александар Костадиновски. Приказната е навистина уникатна и посебна а стилот на пишување на авторот е величествен, колоритен, живописен

Поддржуваме мали бизниси: Rus Design Lux

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 27.5.2022
image

Ви го претставуваме брендот RUS DESIGN LUX , чиј креатор е Анита Русевска. Нејзините прекрасни, уникатни, рачно изработени парчиња накит нема да ве остават рамнодушни и веднаш ќе посакате да ја збогатите вашата кутија за накит со некое парче

Поддржуваме мали бизниси: ЛУплетКА

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 23.5.2022
image

Инспирирани од малиот херој Лука, слетени со љубов од неговата мајка Наде

СТРАНА 1 ОД 51


Анкета

Dali ste zadovolni?
Admin

Dali ste zadovolni od rabotata na nashite drzavni institucii koga e vo prashanje vasheto zdravje i zdravjeto na vashite najmili?

Da (10%)

Ne (40%)

I taka - I taka (20%)

Moze da bide i podobro (30%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!