|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Si te tejkalohet xhelozia ndaj foshnjes se porsalindur?

Автор: Anita Latifi | 20.10.2022
image

Pervojat e mikeshave dhe kolegeve te mia mbi kete ceshtje jane mjaft interesante me ngjarje te llojllojshme, per fat me pasoja jo te renda, diku me nje rivalitet tashme te tejkaluar mes vellait/motres, diku kjo zgjat me shume...

Блог: Кај нас важи правилото "лажичката да заигра"

Автор: Гордана Раденковиќ - mama.of.princess.matea | 18.10.2022
image

Јас се држам до правилото дека треба "лажичката да заигра" односно што почесто да имаме готвен и течен оброк дома. Матеа знае дека треба да јаде сe за да расте голема и да биде здрава, она што многу ме радува е што не пребира храна и тоа е големо олеснување

MamaMegi: Денешните деца ги испуштивме од раце!

Автор: Маргарита Каранфилов | 13.4.2022
image

Не секогаш имам желба да пишувам долги текстови на некоја тема ама случувањата во државава ме натераа да седнам и да пишувам. Не знам колку ќе му значи на некој текстов и дали нешто кај некој ќе промени, ама ете да си се искажам тука

Блог: Дали е тешко да се биде тинејџ мајка?

Автор: Елена Наумовска | 31.3.2022
image

Често добивам прашање дали ти беше и ти е тешко да бидеш мајка, асоцирајќи на моите години. Ќе кажам да, тешко е. Но тука не имаат никаков фактор моите години

image

Пред неколку дена поставив анкета на стори дали сакате да го споделам процесот на одвикнување од доењето. Па за тие што одговоривте со да повелете

Голгота на родилка од Тетово

Автор: Редакција Рингераја | 23.12.2021
image

Денот во кој требаше да се запознае со своето синче, за тетовчанката Дона Николовска се претвори во породување од пеколот! Малото лекарско невнимание и големата лекарска неодговорност, младата родилка за малку ќе ги платеше со својот живот.

Блог: За баба ми, мојата карпа- облаче

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2021
image

Во пресрет на денот во кој сите имаме по некој залак посветен "за душа"

image

Здраво, ви пишува „храбра“ идна мајка, која веќе се плаши да сподели во мајчинските групи на Фејсбук на тема породување. Видов друга слична приказна кај вас и тоа ме мотивираше да контактирам со уредниците на „Рингераја“

Модерно родителство

Автор: Елена Стојчевска | 27.8.2021
image

Начинот на живот е сменет, начинот на кој растеме и воспитуваме уште повеќе. А најмногу е сменет начинот на кој треба да размислуваме самите...ние не размислуваме ние си наметнуваме туѓи мислења, правила и начин на живот

СТРАНА 1 ОД 6


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?