|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Зошто никогаш да не ги оставате децата во автомобил?

Автор: Редакција Рингераја | 8.7.2021
image

Дали знаевте дека температурата на телото на двегодишно дете може да се искачи до 40 степени по само еден час поминат во автомобил? Кај децата, телесната температура се зголемува 3 до 5 пати побрзо отколку кај возрасните

Не одите на Северен пол, туку на одмор!

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2019
image

Родителите за одење на одмор се подготвуваат како за експедиција на Северен пол

Детско седиште е задолжително

Автор: Редакција Рингераја | 13.6.2017
image

Со моторно возило можат во сообраќај на пат да се превезуваат лица во оној број кој е означен во сообраќајната дозвола, односно во потврдата за регистрација

Автоседиштата повалкани од WC школка?!

Автор: Редакција Рингераја | 4.9.2014
image

Автоседиштата за бебиња содржат два пати повеќе бактерии од WC школката, бидејќи возачите ретко наоѓаат време за темелно да ги исчистат своите автомобили

Детски седишта: МОРА или ТРЕБА?

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 18.7.2013
image

Кога станува збор за детските седишта во автомобил, однесувањето и ставовите на различни родители, а оттука и на децата е сосема различно

Воздушно перниче

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Воздушното (сигурносното) перниче во автомобилот, лесно може да ја загрози безбедноста на детето

Врзете се и возете!

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Сигурносниот појас е најефикасна направа за заштита на патникот во автомобилот и во останатите превозни средства, и најдобро е кога сите патници и деца доследно би го користеле

Отпадокот во кола може да биде фатален

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Играчките, боиците, чадорот, сликичките и ранците се додатоци за дете кои го носиме со нас кога тргнуваме на пат,се со цел да им овозможиме на децата поголема удобност при патувањето и разбивање на монотонијата.

image

Искуствата покажуваат дека најголемиот дел од повредите кои можат да се случат, најдобро можат да ги спречат родителите. Најлесно можеме да спречиме повреда на нашите деца, со правилно поставено седиште во автомобил.

Како да купите соодветно седиште за во автомобил?

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

На секој родител најважна му е безбедноста на своето дете, па затоа се одлучува да купи седиште за во автомобил. Најважно е седиштето за во автомобил да одговара на возраста и тежината на детето.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?