|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Честит Велигден-празникот над празниците!

Автор: Редакција Рингераја | 1.5.2021
image

Христос Воскресе! Вистина Воскресе! И оваа ноќ донесовме светлина од храмот со запалените свеќи. Ја донесовме радоста од Христовото Воскресение и надежта за сопствено спасение

Симболика на црвеното јајце

Автор: Редакција Рингераја | 28.4.2021
image

Бојадисувањето јајца за Велигден датира од длабоката древност. Обредниот карактер на обичајот е поврзан со народната претстава за јајцето како симбол на плодноста, поврзан со цикличноста на природата, со нејзиното повторно раѓање и обновување.

Маски - идеи за шминкање

Автор: Редакција Рингераја | 6.3.2011
image

Денес секој може да биде што сака, од човек - камила, од старица - дете, од маж - невеста,од просјак - цар, а ти драго дете избери еден од нашите предлози и вози :)

Крушево

Автор: Редакција Рингераја | 17.2.2011
image

Крушево е град во Западна Македонија. Тој е градот на некогашната Крушевска република.

Охрид , бисерот македонски

Автор: Редакција Рингераја | 14.11.2010
image

Дајте ми крилја ја да си метнам и в наши ст'рни да си прелетнам: на наши места ја да си идам, да видам Охрид, Струга да видам.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?