|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Тајната на вистинската љубов

Автор: Редакција Рингераја | 25.7.2013
image

...Жена ми се разболе. Беше постојано нервозна поради проблеми во работата, приватноста, нејзините неуспеси, проблемите со децата. Таа загуби 15 килограми тежеше само 40 килограми, а има 35 години

МАЈЧИНСТВО

Љубовта меѓу мајката и бебето

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2012
image

Научниците кои се занимаваат со развојот на децата, откриле кои физиолошки и хемиски фактори допринесуваат во развојот на врската меѓу родителите и бебето

image

Ако некогаш сте се запрашале колку навистина вреди Вашата сопруга/девојка сега имате можност да го пресметате тоа

ЗАНИМЛИВОСТИ

Што велат децата за љубовта?

Автор: Редакција Рингераја | 8.6.2012
image

Додека возрасните постојано се обидуваат да ја дефинираат и со зборови опишат љубовта, децата многу добро знаат што претставува таа...

ВИДЕА

Кој кого повеќе го сака?

Автор: Редакција Рингераја | 14.2.2012
image

Не велат за џабе дека бебињата се преслатки - дури и кучињата сакаат да ги излижат

image

Секој човек на овој свет може на децата да им го овозможи она што најмногу им треба, а за тоа да не му бидат потребни пари. Да видиме што е тоа?

ТАТИНО КАТЧЕ

Кога да кажете "Те сакам" на жена?

Автор: Редакција Рингераја | 4.1.2012
image

Од бајките и женските љубовни романи, длабоко е врежано мислењето дека жените се поромантичен пол, но некои факти ќе ни докажат нешто сосем спротивно

ТЕК НА АКЦИЈАТА 2011

Започна „Прегратка на Дар 2011“

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2011
image

Започнува првата Рингераина хуманитарна акција „Прегратка на Дар“, во која децата создаваат за децата. Пред нас и Вас е посебен предизвик, да подариме по грам љубов за тон здравје за болните дечиња.

МАМИНО КАТЧЕ

Се викам Љубов

Автор: Народна мудрост | 11.8.2011
image

Сакам да дојдам изненадно, кога не се надевате, сакам да ви го одземам здивот и моќта за говор.

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Заљубеноста не е љубов

Автор: Александра Олјеска | 10.3.2011
image

Најштетна во љубовта е вообичаената анализа на саканата личност. Саканата личност не се анализира,ги сакаме и нејзинита слабости. Анализата често води кон рамнодушност. Кај вистинската љубов постои и радост и тага и добро и лошо

СТРАНА 6 ОД 7


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?