|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Сируп од лук, помоќен и од пеницилин

Автор: Редакција Рингераја | 15.2.2016
image

Лукот е моќен лек кој со години се користи во многу билни лекови. Тој има антибактериски и антивирусни својства, вклучувајќи ги и своите способности да го стимулира имунолошкиот систем

Здрава храна - паметно дете?

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2016
image

Дали храната има влијание врз развојот на интелегенцијата кај детето?

Здрава ужина за деца

Автор: Редакција Рингераја | 25.8.2015
image

Децата се учат на здрави навики уште од најмала возраст. Наместо нездрави, масни и солени, или премногу слатки грицки, можете да им понудите ужина која ќе им ги обезбеди потребните хранливи состојки

Како да го зајакнете имунитетот со хранење?

Автор: Редакција Рингераја | 23.6.2015
image

Најдобар начин за зајакнување на заштитните сили на организмот е придржување кон здрав режим на исхрана. Кои се храните кои го зајакнуваат имунитетот и го чуваат здравјето?

Храна и пијалоци кои содржат арсен

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2015
image

Водата и почвата, за жал, често се полнат со секакви отровни материи. Индустријата остава трајни наслаги од штетни хемикалии кои ги населуваат прехранбените производи и месото што го јадеме

Ја сакаме храната која сме ја мразеле како деца?

Автор: Редакција Рингераја | 17.2.2015
image

Научниците открија дека со возраста вкусот ни станува "сложен" и успева да ја оцени храната која во детството не сме ја сакале

Што јадат децата низ светот за појадок?

Автор: Редакција Рингераја | 19.1.2015
image

Фасцинантен фото доказ за тоа што јадат децата низ светот за појадок, во седум различни култури

Промени во однесувањето кај децата од храна

Автор: Редакција Рингераја | 25.12.2014
image

За да бидат децата здрави и енергични, треба да го следат здравиот модел на исхрана, во кој не треба да недостасуваат хранливи елементи и треба максимално да бидат исклучени штетните храни

Неговото височество – антибиотикот ЛУК!

Автор: Редакција Рингераја | 24.12.2014
image

Ако морате да изберете само едно растение кое треба да го имате во својот дом, тоа дефинитивно треба да биде ЛУК

Кога да почнеме да даваме чоколадо на детето?

Автор: Редакција Рингераја | 5.12.2014
image

Чоколадото е омилен продукт на децата, но родителите знаат дека тоа не е најздрав избор за детското мени. Кога може да почнеме да даваме чоколадо на детето, без да влијае штетно на неговото здравје?

СТРАНА 6 ОД 12


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?