|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Што ги прави Бразилките најубави жени на светот?

Редакција Рингераја, 4.1.2016
Едни од најубавите и најсекси жени на светот се Бразилките, а топ моделите како Жизел Бундхен, Адријана Лима и Алесандра Амброзио секојдневно го докажуваат овој факт

image
/11


 

За да изгледаат добро, сепак, жените од јужниот континент почитуваат некои традиции со кои го одржуваат здравјето на кожата и организмот. Токму примената  на здрави навики е големата тајна на Бразилките,  која им помага секогаш да изгледаат совршено.

1. Редовни масажи - масажите од професионалец загарантирано можат да ги извајат формите на вашето тело. Повеќето Бразилки прават најмалку еднаш неделно лимфна дренажа, кој им помага да ја задржат еластичноста на кожата, но и здравјето на лимфниот систем;


2. Кокос вода - Адријана Лима секогаш кажува, дека секој ден пие по чаша кокос вода за здравје и убавина. Овој освежителен пијалок има неверојатен ефект врз телото како бидејќи го забавува  стареењето на кожата, благодарение на соединенијата од магнезиум, цинк, железо и витамини;

3. Sandbox - редовната ексфолијација на кожата има големо значење за нивниот  идеален изглед. Жените во Бразил претпочитаат да ја прават оваа постапка со песок, со кој внимателно  го чистат лицето и телото.

Ако одлучите и вие да ја примените оваа козметичка процедура дома, треба да внимавате со притисокот врз кожата, за да не ја повредите. Најсоодветна  за оваа цел е морската песок, бидејќи е богата со минерали;


4. Моркови - еден од најкорисните зеленчуци е морковот, бидејќи тој содржи големи количини на витамин А, корисен за здравјето на клетките. Морковите се богати и со антиоксиданси кои го забавуваат процесот на стареење.

Освен да го јадете, овој еленчук може да се користи и кај маските за лице, зашто произведува колаген, кој е исклучително важен за еластичноста на кожата;

5. Дневна потрошувачка на овошје и зеленчук – Бразилките се едни од жените кои консумираат големи количини овошје и зеленчук дневно, како во свеж изглед, така и во форма на корисни и свежи сокови.

СРЕЌНА НОВА 2017 ГОДИНА !!!
Имајте среќна и успешна Нова година, драги наши корисници!
4
До рамен стомак за седум дена
Летото е пред нас, а со него и одењето на езеро, море и базен, а Вие имате масни наслаги на стомакот? Доколку немате мно...
3
Анџелина Џоли блесна на премиерата на први...
На 62-от Берлински фестивал во Германија, синоќа беше прикажана премиерата на филмот Во земјата на медот и крвта. Поглед...
3
ТОП фотографии:Victoria`s secret fashion s...
Овогодишната манифестација Victoria's secret fashion show повторно блесна во својот вообичаен сјај и не ги изневери очек...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ime
hackeristika

dali vi se dopaga imeto Mimoza ?

da (14%)

ne (76%)

mozebi (11%)


Број на сите гласови: 131

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!