|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Само мајките на ќерки го знаат ова!

Редакција Рингераја, 30.12.2019
Дали имате една или повеќе ќерки? Тогаш дефинитивно ќе се препознаете во дел од следниот список. Ако, од друга страна, би сакале да имате ќерка или веќе сте бремени, ќе откриете што ве чека:
Клучни зборови:

image
/11


 

Дали имате една или повеќе ќерки? Тогаш дефинитивно ќе бидете препознаени во барем дел од следниот список. Ако, од друга страна, би сакале да имате ќерка или веќе сте бремени, ќе откриете што ве чека:
1. Вие сте во искушение да ги потрошите сите пари на облека
Ова е особено точно ако вашата ќерка или ќерки сè уште се мали девојчиња. Сакате тие да изгледаат и да се чувствуваат како принцези, па секогаш кога имате дополнителен приход, само сакате да им купите нешто. Облеката за бебиња е една од најфасцинантните работи во светот, но запомнете дека не треба да претерувате затоа што вашето бебе рапидно расте и големината се менува за неколку месеци.
2. Има солзи, многу солзи!
Девојките имаат тенденција да бидат многу поемотивни од момчињата. Момчињата се лути, тажни, но не плачат исто колку и девојчињата. Секогаш кога девојчињата се чувствуваат навредени или чувствуваат повредени чувства, тие плачат. Кога ќе паднат од воланот - плачат, кога ќе добијат ниски оценки во училиште, најемотивните исто така плачат. Во адолесценцијата, тие плачат за момчиња, а по дваесет години плачат од немоќ или лутина.
 
3. Коса
Друга голема разлика помеѓу момчињата и девојчињата е косата. Повеќето девојки сакаат да имаат долга коса, да ги прават своите фризури и да носат секаков вид додатоци за коса. Не сакаат едноставни фризури, но сакаат шноли, плетенки, мониста да имаат сјај во косата или обоена коса како Барби.
Ова автоматски значи дека мама станува личен одбранбен за нејзината малечка принцеза и се забавува да пронајде различни начини за стилизирање на косата.
 
4. Тие сакаат да ги носат чевлите
Од млада возраст, девојките сакаат да изгледаат како мајки, а една од нивните најчести желби е да носат чевли на мајка. Willе започнат да ги крадат вашите чевли со високи гардероби и да шетаат низ куќата, иако сте со големина од 40 и 24 години. Кога ќерките ќе пораснат, повеќе нема да ги откривате омилените чевли со потпетици толку често колку што ќе ги позајмат додека излегуваат.
5. Принцези на Дизни
Да се ??има ќерка значи да се знае од срце секој дијалог на секој филм во кој има принцеза. Не запира кога ќе заминете од дома, бидејќи вашето мало девојче инсистира на тоа дека имате песна со Замрзнати во вашиот автомобил. Па откако ќе ја одведете во градинка или училиште, одите на работа со песни од Дизни во главата и веројатно ќе се најдете понекогаш да ги потпевнувате.
6. Не можете секогаш да купувате за нив
Кога девојчињата се малку, мајката е таа што купува и избира сè по нејзина желба. Но, доаѓа денот кога ќерка ти не сака ништо што ќе ја купиш. И, вие не ќе го привлекувате лично, бидејќи нејзините модни вкусови ќе се менуваат скоро секој ден, сè додека на крајот таа не знае што сака или не сака.
 
7. Промени во расположението и драмата
Драмата, нечистиот изглед, ароганцијата се само некои од типичните проблеми со вагони. Девојчињата се собираат во групи уште од градинка, расправаат со своите девојки и драматично доживуваат секој срам.
 
8. Тие се theубов во вашиот живот
Што и да прават и ве налути веднаш штом ќе се насмевнат и ќе ви кажат дека те сакаат, ти заборава сè. Знаете дека овие моменти ќе станат поретки, и дека кога сте тинејџерка вашите ќерки може да се оддалечат од вас и потоа повторно да се поврзете кога се возрасни, но знаете и дека ако постои една работа што ве тера благодарен си, тоа е што го имаат.

 

1. Во искушение сте да ги потрошите сите пари на облека. Ова особено се однесува ако вашата ќерка или ќерки сè уште се мали девојчиња. Сакате тие да изгледаат и да се чувствуваат како принцези, па секогаш кога имате дополнителен приход, сакате да им купите нешто. Облеката за бебиња е една од најфасцинантните работи во светот, но запомнете дека не треба да претерувате затоа што вашето бебе рапидно расте и големината се менува за неколку месеци.

2. Има солзи, многу солзи! Девојките имаат тенденција да бидат многу поемотивни од момчињата. Момчињата се лути, тажни, но не плачат исто колку и девојчињата. Секогаш кога девојчињата се чувствуваат навредени или имаат повредени чувства, тие плачат. Кога ќе паднат од велосипед - плачат, кога ќе добијат ниски оценки во училиште исто така плачат. Во адолесценцијата, тие плачат за момчиња, а по дваесет години плачат од немоќ или лутина.


3. Коса. Друга голема разлика помеѓу момчињата и девојчињата е косата. Повеќето девојки сакаат да имаат долга коса, да ги прават своите фризури и да носат секаков вид додатоци за коса. Не сакаат едноставни фризури, но сакаат шноли, плетенки, мониста да имаат сјај во косата или обоена коса како Барби.

 
4. Тие сакаат да ги носат чевлите од мама
Од мала возраст, девојките сакаат да изгледаат како мајки, а една од нивните најчести желби е да ги носат чевлите на мајка им. Тие ќе започнат да ги крадат вашите чевли со високи потпетици и да шетаат низ куќата, иако се со големина од 37-40. 


5. Принцези на Дизни. Да се има ќерка значи да се знае напамет секој дијалог на секој филм во кој има принцеза. Тоа не запира кога ќе заминете од дома, бидејќи вашето мало девојче инсистира на тоа да пуштите песна со frozen во вашиот автомобил. Па откако ќе ја одведете во градинка или училиште, одите на работа со песни од Дизни во главата и веројатно ќе се најдете понекогаш да ги потпевнувате.


6. Не можете секогаш да купувате за нив. Кога девојчињата се мали, мајката е таа што купува и избира сè по нејзина желба. Но, доаѓа денот кога ќерка ви не сака ништо што ќе и купите. Не го примајте тоа лично лично, бидејќи нејзините модни вкусови ќе се менуваат скоро секој ден, сè додека на крајот таа не знае што сака или не сака.
 

7. Промени во расположението. Драма, ароганција, се само некои од типичните проблеми со девојчињата. Девојчињата се собираат во групи уште од градинка, расправаат со своите другарки и драматично го доживуваат секој срам.

 
8. Тие се љубов на вашиот живот. Што и да прават и да ве налутат, веднаш штом ќе се насмевнат и ќе ви кажат дека ве сакаат, вие заборавате на сè. Знаете дека овие моменти ќе станат поретки, и дека кога ќе биде тинејџерка вашата ќерка може да се оддалечи од вас и потоа повторно да се поврзете кога се возрасни, но знаете и дека ако постои една работа што ве тера да сте благодарна, е тоа што ја имате.

Табела за раст на деца
Постои табела која може да ви помогне да утврдите дали детето нормално расте и се развива според тоа на која возраст е в...
4
Што да очекувате од првиот логопедски прег...
Доколку сакате да знете што да очекувате од првиот логопедски преглед, ова е за Вас
4
Гнезденце кое мириса на бебе...
Дневникот на мама, Јануари 2011
4
Одблиску со Миа Костова за спонтаниот абортус
Миа Костова,на сите добро позната водителка, модна блогерка, инфлуенсер кој рекламира најпознати брендови во Македонија,...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

без ОСЕТ
daki

Ако имате мало дете и во вашата куќа свекорт и свекрвата ја викаат другата внука на гости да ја почуваат, покрај тежината на вашето дете ВИЕ........

ќе ќутите и помагате (33%)

ќе си одите кај мама додека ја /го чуваат др внук/а (23%)

ќе се нервирате зошто толку гужва а не сте си слободни со вашето дете (18%)

не сте должни да чувате (18%)

ќе се скарате со таа што го пуштила (1%)

или нешто друго пишете во коментари молам? (6%)


Број на сите гласови: 87

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!