|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Направи сам: Украси од солено тесто

Редакција Рингераја, 29.4.2021
Предлог за направи сам украси за Велигден - дрвце со украси во фирма на јајца, направени од солено тесто

image
/11


 

1 чаша брашно ( 250 гр) 
1 чаша сол ( 125 гр) 
1 чаша вода ( 125 мл) 

Замесете нелепливо тесто од сите состојки. Оформете фигури. Поставете ги врз плех обложен со хартија за печење и печете ги на ниска температура околу 3 часа.

Потоа обојте ги со темперни бои 

1

 

2

 

3

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Четко Четковски ќе врши едукација на децат...
Со цел ги едуцираат децата за навремена и правилна нега на забите, главниот лик на кампањата „Патот до здрави заби“ Четк...
5
Како да се заштитите од мали сипаници - Мо...
Алармантна ситуација со заразното заболување Морбили кај нас во Македонија, поготово во последниве неколку години. Оваа ...
4
Дали децата да пијат газирани сокови?
Бидејќи се децата – деца и од пијалоците сакаат се' што е слатко, обоено и со балончиња, па уште и ако е строго забранет...
4
Развој на говорот
Со говорот детето развива интелектуални вештини – кога нешто ќе каже, тоа се обидува со зборови да ги изрази своите мисл...
3
Анкета

Државно или приватно
mami

Да имате услови да бирате би се одлучиле за :

државна пракса (21%)

приватна пракса (79%)


Број на сите гласови: 14

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!