|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кутија полна со бакнежи

Редакција Рингераја, 20.1.2012
Еднаш одамна еден татко ја казнил својата петгодишна ќерка, бидејќи изгубила многу вреден предмет кој и го подарил, а во тоа време имало многу малку пари и се живеело тешко...

image
/11


 

 

Еднаш одамна еден татко ја казнил својата петгодишна ќерка, бидејќи изгубила многу вреден предмет кој и го подарил, а во тоа време имало многу малку пари и се живеело тешко...Било Божиќ. Следното утро девојчето донело мала кутија и ја подарила на својот татко:

 

- "Тато, ова е за тебе!" - рекло девојчето

На таткото му било многу непријатно, но кога ја отворил кутијата и видел дека нема ништо внатре, многу се налутил. Ја прекорил ќерката.

 


- "Ако подаруваш, се очекува во кутијата да има нешто!"

Девојчето го погледнало со насолзени очи и рекло:

- "Тато, но кутијата не е празна. До врв ја наполнив со бакнежи само за тебе"

 

Таткото занемел. Клекнал пред ќерката, ја прегрнал и ја замолил да му прости. До крајот на својот живот ја чувал кутијата покрај својот кревет и секогаш кога се чувствувал изгубено или тажно, ја земал, ја отворал, вадел од неа еден бакнеж и се сеќавал на љубовта која ќерка му ја ставила внатре.

Бременост: Најчести машки стравови
Исто како што бремените жени се оптоварени со разни стравови покрај среќното очекување на бебе, идните татковци кријат и...
73
20 факти за вакцините кои секој треба да г...
Вакцинацијата е особено жешка тема на разговор во последниве години. Од една страна, вакцините се ефикасен начин да се з...
3
За родителите викендот почнува во недела п...
Родителите ја користат саботата за перење и чистење, а неделата за дружење со децата, семејството и пријателите. Време з...
3
Елена Мазниковска: Срамота е да бидеш тине...
Ќе бидам искрена, во нашава држава е "срамота" да бидеш тинејџ мајка...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Koj e polot na vaset_o prvo dete?
Jana9

Koj e polot na vaset_o prvo dete?

Zensko (50%)

Masko (50%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!