|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кои се најмоќните мајки во 2017 година?

Редакција Рингераја, 18.5.2017
Ова се највлијателните мајки во 2017 година според веб-порталот WorkingMother. Тие се доказ дека жените можат да бидат успешни претседатели, адвокати, музичари и мајки истовремено

image
/11


 

Мелинда Гејтс, сопруга на Бил Гејтс, е прва на листата, а по неа следуваат и Амал Клуни, Бијонсе, Никол Кидман и други.

 

 

1. Мелинда Гејтс, ко-претседател и управник на Bill and Melinda Gates Foundation.

1

 

 

2. Линда Сарсу, ко-претседател на Women’s March on Washington.

2

 

 

3. Хеле Торнинг-Шмит, CEO во Save the Children.

3

 

 

4. Амал Клуни, адвокат за човекови права.

4

 

 

5. Адел, музичар, текстописец, продуцент.

5

 

 

6. Саманта Би, водител, писател, продуцент.

6

 

 

7. Бијонсe, актер, музичар, продуцент.

7

 

 

8. Вајола Дејвис, актер, продуцент.

8

 

 

9. Никол Кидман, актер, продуцент.

9

 

 

10. Дона Ленгли, претседател на Universal Pictures.

10


Фото: Мајка која инспирира со својот стил
Амбер Филерап Кларк е блогерка и мајка која инспирира со својот стил. Погледнете ги совршените модни комбинации на оваа ...
3
Има 50 години, две деца и фантастично тело
Згодната Хали Бери е доказ дека не морате да поминувате часови во теретана за да имате совршена линија
3
Што ги прави Бразилките најубави жени на с...
Едни од најубавите и најсекси жени на светот се Бразилките, а топ моделите како Жизел Бундхен, Адријана Лима и Алесандра...
3
Тајните на Софија Вергара за совршен изглед
Згодната Колумбијка нанижа редица успеси, па покрај петтата Еми награда за серијата „Модерно семејство“ таа се почесто с...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali obozavate da vozite karting?

Da (50%)

Ne (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!