|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Jessie J со песна разбуди девојче од кома

Редакција Рингераја, 19.8.2012
Мајката на Tyla Atkin и се заблагодари на поп-ѕвездата Jessie J за помошта во неверојатното закрепнување на нејзината ќерка. Jessie J пеејќи и ја омилената песна Rainbow на уво, го разбуди девојчето од кома
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Лекарите стравуваа дека шест-годишната Tyla Atkin никогаш нема да може да оди, зборува па дури ни да се насмее правилно повторно.

Но, нејзината мајка Мишел Харт вели дека Тајла повторно си игра нормално во парк со нејзините другари – благодарение  на ангелскиот глас на нејзиниот идол Jessie J, која пеејќи и ' на уво ја разбуди од 8-дневната индуцирана кома.

 

4

 

Јеssie седеше покраj нејзиниот кревет околу половина час, пеејќи и ја омилената песна Rainbow. Неколку часа подоцна Талја почна да се буди, а во следните неколку дена да се движи, па дури и да пее. Мајка и Мишел вели “Докторите велеа дека на луѓето кои се во кома мора постојано да им се зборува за да се чувствуваат фокусирани и поврзани со светот. Верувам дека Jessie J ја спаси Тајла. Таа ми ја врати ќерката и јас сум и бескрајно благодарна.”

 

2

 

Тајла се бореше за својот живот по страшната сообраќајна несреќа кога камиоn удрiл во автомобилот во кој биле мајка и, нејзината баба и таа. Откако беше донесена во бoлницата мајка и и' зборуваше со часови за да ги зголеми шансите за нејзино разбудување.  Тогаш се случи нешто неверојатно, еден пријател и кажа на Мишел дека ѕвездата Jessie J дошла на посета во болницата. Мишел залудно се обидуваше да ја најде. Тогаш луѓето од нејзиното обезбедување и кажаа во кое одделение е.

“Тоа беше навистина неверојатно. Таа веднаш сфати низ што поминуваме и дојде.”

 

1

 

Тајла кажува дека ја сака Џеси со сето срце. “Имам нејзина слика. Секогаш ја ставам на моите раце и се молам.”

 

3

 

 

Коронавирус кај деца:Дали постои причина з...
Природно е дека родителите се најмногу загрижени за ширењето на заразна болест. Сепак, фактите покажаа дека коронарниот ...
4
Не мора да удриш за да покажеш моќ
Колку повеќе ги плескате децата, толку е поголема веројатноста тие да се спротистават и да се соочите со анти-социјално ...
3
Помогнете му на детето да стекне самодоверба
Само да ги воспитувате своите деца и да се надевате дека ќе се подобрат со тек на време не е доволно. Како родители, тре...
3
Крварење од носот кај деца
Кога носето ќе прокрвари, се плашат и родителите и децата. Но дали стравот е оправдан?
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

/
Jana9

Dali ocekuvate prinova?

Da (0%)

Ne (100%)

Naskoro (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!