|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Црвените обетки – цреши

Редакција Рингераја, 31.7.2014
Сите ние, барем еднаш, ако не и повеќе пати сме закачиле цреши на нашето уво како обетка. Тие се многу интересни, не само на изглед -привлечни и црвени, туку и на вкус. Но, дали знаете што се крие во нив?
Клучни зборови:

image
/11


 

Црешите содржат најголемо количество на бета каротен, повеќе и од јаготките и боровинките, богати се со железо, калиум, магнезиум, витамин Ц и Е, фолна киселина и растителни влакна. Ќе си речете колку малечки, а што сè не содржат.

Истражувањата за црешите открија дека тие содржат мелатонин. Мелатонинот е многу важен за имунолошкиот систем, тој ни помага во ритамот на правилното спиење, го одложува процесот на стареење и го спречува губењето на меморијата.

 

1

 

Прочитај повеќе

Статијата е превземена од веб сајтот Гетлокал (www.getlokal.mk)

Права и обврски на детето
На сите деца, без исклучок треба да им припаѓаат овие права, без разлика или дискриминација заснована на раса, боја на к...
5
Како се менува мажот кога ќе стане татко?
Мажите обично созреваат покрај саканите жени. Но, тие значително се менуваат кога семејството од двајца членови ќе се пр...
4
Победете ја кашлицата со инхалации
Овој универзален метод за лекување продолжува да биде претпочитан во борбата со кашлицата и течење на носот, а причината...
4
Освестувачка писмена работа на средношколец
Девојчињата се огледуваат на старлети и спонзоруши, а момчињата на криминалци. Се повеќе и повеќе има безобразни луѓе, с...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Родендени
lidijalidija

Колку пари би требало да чини подарокот ѕа на роденден ,ѕа кај другарче од уцилише

100 денари (31%)

200 денари (37%)

300 денари (24%)

400 денари (4%)

500 денари и повеќе (5%)


Број на сите гласови: 288

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!