|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Бојадисување на јајца со деца

Редакција Рингераја, 11.4.2017
За децата Велигден претставува пред се фарбање на јајца. Сите деца сакаат да бидат вклучени во овој процес. Но како фарбањето на јајца да стане побезбедно и не толку стресно ... или барем уште повеќе забавно и интересно?

image
/11


 

 

Еве неколку лесни, интересни и безбедни за деца начини за боење на јајца:
Бојадисување на јајца со природни бои
Повеќето од вас како мали бојадисале со баба на село велигденски јајца со 
лушпа од кромид, сок од цвекло, вино, виолетова зелка итн. Најдобро користете 
бели јајца, бидејќи боите поубаво фаќаат на бело јајце. Дајте му на детето да го
стави јајцето во мрежести чорапи, откако пред тоа сте ставиле ливче или цветче 
кое може да се превади.Варенете ги јајцата заедно со природните бои.
Бојадисување на јајца со фломастери
Секое дете сака да црта и веројатно во секој дом со деца има фломастери. Видете како 
да ги користите за бојадисување на јајца:
Бојадисување на јајца со пастели
Додека вие бојадисувате јајца со обични бои, дајте му на детето да си игра со пастели. 
Една опција е сирови јајца да се насликаат со пастели и потоа да се варат, 
а потоа да се потопат во бои за јајца. Ефектот е како да сте го нацртале јајцето со восок.
Другата забавна опција за децата е варените јајца, се додека се уште топли да се насликаат
со пастели. Топлината ја топи бојата и образува многу интересно прелевање на бои, 
а јајцата како целина стануваат многу ефектни.
Бојадисување на јајца со пена за бричење
Идеална опција за деца, бидејќи го нема ризикот од истурање на бои, 
бидејќи се користи пена. Погледнете како:
Бојадисување на јајца со ластик 
Ако имате девојче испратете го да донесе неколку од Ластичиња за коса, а ако пак
имате момче, дајте му ластици. Кога јајцата се варени, "пристегнете" ги со 
Ластичиња и ставете ги да се бојадисуваат.

Еве неколку лесни, интересни и безбедни за деца начини за боење на јајца:


Бојадисување на јајца со природни бои


Повеќето од вас како мали бојадисале со баба на село велигденски јајца со лушпа од кромид, сок од цвекло,

вино, виолетова зелка итн. Најдобро користете бели јајца, бидејќи боите поубаво фаќаат на бело јајце.

Дајте му на детето да го стави јајцето во мрежести чорапи, откако пред тоа сте ставиле ливче или цветче

кое може да се превади. Варете ги јајцата заедно со природните бои.

 

1

 

 

Бојадисување на јајца со фломастери


Секое дете сака да црта и веројатно во секој дом со деца има фломастери. Видете како да ги користите за бојадисување на јајца:

 

2

 

 

Бојадисување на јајца со пастели

 
Додека вие бојадисувате јајца со обични бои, дајте му на детето да си игра со пастели. Една опција е сирови јајца да се насликаат со пастели и потоа да се варат, а потоа да се потопат во бои за јајца. Ефектот е како да сте го нацртале јајцето со восок. Другата забавна опција за децата е варените јајца, се додека се уште топли да се насликаатсо пастели. Топлината ја топи бојата и образува многу интересно прелевање на бои, а јајцата како целина стануваат многу ефектни.

 

3

 


Бојадисување на јајца со пена за бричење

 
Идеална опција за деца, бидејќи го нема ризикот од истурање на бои, бидејќи се користи пена. Погледнете како:

 

4

 

5

 


Бојадисување на јајца со ластик 

 
Ако имате девојче испратете го да донесе неколку од ластичиња за коса, а ако пак имате момче, дајте му ластици. Кога јајцата се варени, "стегнете" ги со ластичиња и ставете ги да се бојадисуваат.

 

6

 

Цветна маска - за нежно и негувано лице
Цветната маска е одличен начин за нега и одржување на кожата на лицето. Денес ќе ви претставиме маска од цветот роза, ко...
5
Домашен лек за лечење на кандида
Оваа упорна гливичка е чест жител на нашиот организам. Во прилог е домашен рецепт за лечење на кандида, кој е истo така ...
3
Топ модели на мали црни фустани
Вечниот шарм на малите црни фустани не може да се порекне. Затоа, за вистинските модни класици, кои најдобро се чувствув...
3
Видео: Снаа која ја подмлади свекрвата
Свекрвата по име Фен конечно прифатила да учествува во мејкап трансформацијата која и ја направи нејзината снаа
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Кое име е подобро
Gringo

Се двоумиме :) ова ни е прво бебче

Павлинка (8%)

Павлина (28%)

Паола (64%)


Број на сите гласови: 148

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!