|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

НА КАФЕ СО...

На кафе кај младата авторка Ева Ристевска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 17.2.2022
image

На прв поглед - повлечена и срамежлива девојка, која сака да води долги и длабоки разговори. Како автор, се обидува преку нејзините зборови да покаже дека и добрите и лошите чувства се дел од нашиот живот

НА КАФЕ СО...

На кафе кај Милена Лунеска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 19.12.2021
image

Милена за себе вели дека е пред се мајка, сопруга, па потоа економист и писател. "Годините, а и животот, ме оформиле како зрела личност со развиена свест и совест. Обичен човек со многу желби, соништа, но и со инстинкт за осознаена реалност!"

НА КАФЕ СО...

На кафе кај Ивана Наскова

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 24.11.2021
image

Ивана Наскова е позната во јавноста како радио и тв водителка, стенд ап комичарка и авторка на четири книги. Моментално е актуелна нејзината емисија на Радио 2, а како што ни открива Ивана, активно работи и на нова книга

НА КАФЕ СО...

На кафе кај Сања Поповска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 19.11.2021
image

Поповска Сања е 31 годишна девојка од Битола.Во моментов е актуелен нејзиниот роман „Девојката со портокалова марама", кој е едно емотивно дело, инспирирано од и посветено на борците со мултиплекс склероза

АКТУЕЛНО

"Јас во СуперлаТИв" на Јована Матевска Атанасова

Автор: Јована Матевска Атанасова | 10.9.2021
image

Ова е интерактивен дневник за мотивација и саморазвој, наменет за силните девојки и жени, впуштени во трката со животот, за нескротливите, кои не се плашат да постават стремеж, но и да признаат пораз, притоа извлекувајќи ја најдобрата верзија од себе

НА КАФЕ СО...

На кафе со Ксенија Николова...

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.8.2021
image

Ксенија Николова, име кое ни е познато од емисијата „Бејби шоу“, чиј потпис стои на многу текстови за песни изведени од некои од најпопуларните македонски пејачи, позната во читателските кругови по 6 издадени книги, одговара на нашите прашања

НА КАФЕ СО...

На кафе со Александар Николовски

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 20.7.2021
image

Александар Николовски е дипломиран инженер по информатички науки и компјутерско инженерство, а истовремено страстен математичар и огромен фанатик на убавиот пишан збор и, воопшто, на литературата. Денес разговараме со него

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Кое име вие се допаѓа најмногу ?
kikus02

Кое име вие се допаѓа најмногу ?

Атанас (4%)

Матео (17%)

Лука (28%)

Никола (31%)

Павел (8%)

Димитар (12%)


Број на сите гласови: 134

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!