|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПОДДРЖУВАМЕ МАЛИ БИЗНИСИ

Поддржуваме мали бизниси: Candle world

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 15.9.2023
image

Денес разговараме со Дијана, креатор на Инстаграм профилот Candle world

image

Александра е сопственичка на креативна работилница за рачно изработен накит, кој самата го изработува од бакарна и сребрена жица и полускапоцени камчиња и кристали со wire-wrapping и metalsmith техника

image

Кичевчанката Даниела Јаќимоска е 34 годишна мајка, по струка дипломирана на факултет за јавна администрација, љубител на природата, креативна душа која од конци и вуница создава магичен свет на преубави изработки кои ги нуди на својот Инстаграм профи

ПОДДРЖУВАМЕ МАЛИ БИЗНИСИ

Поддржуваме мали бизниси: Angel`s candles

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 14.3.2022
image

Моментите поминати во вашите домови, разубавете ги со пријатните мирисни ноти на декоративните, уникатни, рачно изработени свеќи од понудата на Angel's candles

КАРИЕРА

Отвoрање на сопствен бизнис во време на пандемија

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 11.2.2021
image

Пандемијата ни ги измени животите на сите. Додека многумина останаа без работа, многумина успеаjа да создадат свои бизниси кои ги водат од дома. Периодов социјалните мрежи се моќни медуими со чија помош може да се промовира и просперира бизнис

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?