|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Пресмешно: Татковци и мајки силно се радуваат и слават за првиот училишен ден на децата

image

Алармот звони, денот започнува. Има неколку сценарија како денот ви започнува, дали е тивко, мирно и без главоболки? Или во моментот штом алармот заѕвони вашиот утрински кошмар започнува?

image

Дали обемните домаѓни задачи ја намалуваат креативноста на децата?

image

Преминот од забавно и релаксирано лето кон домашни задачи, обврски и рутини не е никогаш лесен, како за децата така и за родителите. Мал е бројот на оние деца кои со задоволство би ја започнале новата учебна година

СПИЕЊЕ

Будење на детето - невозможна мисија?

Автор: Редакција Рингераја | 28.4.2015
image

Ако пред неколку години детето ве будеше неколку пати во ноќта или пак рано наутро, по неколку години будењето за во градинка или пак училиште се претвора во невозможна мисија

СЕ ЗА УЧИЛИШТА

Совети за добро здравје во училиште

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2014
image

Во овој период од годината мајките најчесто ги испитуваат цените на учлишната опрема, настојуваат да ја обноват детската гардероба и ги потсетуваат децата за навиките поврзани за училиштето и учењето. Но што е со здравјето?

ОДИМЕ ВО ГРАДИНКА

Страв од одвојување кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 1.9.2014
image

Позната ви е оваа слика? Вие сте пред вратите од градинката со своето дете а тоа плаче, ве фаќа околу половината, не ве остава да заминете. Вам ви се стега срцето, но ја голтнувате кнедлата и го оставате детето во градинка. Познато?

СЕ ЗА УЧИЛИШТА

Вашето дете станува ученик

Автор: Редакција Рингераја | 1.9.2014
image

Што треба да направите пред почетокот на учебната година?

АКТУЕЛНО

Александра Б. и денеска не тргна на училиште

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2013
image

Празни биле ветувањата дека малата Александра ќе го продолжи образованието. Со солзи на очите нејзината мајка и ова утор остана без очекуваната слика од нејзината малолетна ќерка

МОДА

Есенска детска мода - почнуваме во училиште!

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2013
image

Инспирација за престојните есенски денови и почетокот на учебната година

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

na odmor so baba?
mmbucko

Imame varijanta da ja nosime majka mi so nas na odmor za gjabe. Inaku nie sme so 3 deca 12,7 i 1 godina. Babava ni e korisna no i naporna. Kako bi postapile vie?

bez razmisluvanje ja nosam (24%)

ke ja nosam i ke gi ignoriram zabeleshkite (19%)

nema sansi, sami ni e najdobro (57%)


Број на сите гласови: 211

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!