|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Табела за раст на деца

Автор: Редакција Рингераја | 4.10.2017
image

Постои табела која може да ви помогне да утврдите дали детето нормално расте и се развива според тоа на која возраст е во месеци и колку тежи

ВИДЕА

Како расте бебето во стомакот?

Автор: Редакција Рингераја | 20.6.2016
image

Погледнете едно прекрасно видео кое на интересен налин, преку споредба со овошје/зеленчук, покажува како расте бебето во стомакот

РАЗВОЈ

Фото: Колку растат бебињата во една година?

Автор: Редакција Рингераја | 6.6.2014
image

Во ниту еден период во животот не се забелеуваат толкави промени во растот, како во првата година. Погледнете како тоа изгледа описно

ТИНЕЈЏЕРИ

Водич за тинејџерки: Растење на телото

Автор: Редакција Рингераја | 25.2.2014
image

Сега кога порасна сигурно забележа дека твоето тело се менува во изгледот, а се менуваат и твоите чувства. Тоа е период наречен пубертет. Ова е возбудлив период - тоа е време кога од девојче стануваш жена

РАСТЕМЕ СО ПЕСНА

Лек за растење

Автор: Редакција Рингераја | 23.6.2013
image

Детски песнички

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Што повеќе не правам за своите деца?

Автор: Редакција Рингераја | 29.5.2013
image

Постојат моменти кога родителите мислат дека никогаш повеќе нема да бидат во можност да седнат и мирно да испијат една чаша чај и да разговараат, или да имаат целовечерно спиење. Мислат дека нивниот живот отсега ќе биде таков. И тоа е тоа...

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Пуштете ги децата да пораснат

Автор: Редакција Рингераја | 29.1.2013
image

Родителите кои претерано се грижат за своите деца не треба да бидат горди на тоа. Поистоветувањето на љубовта со покажувањето на грижа е многу опасно, бидејќи на тој начин ги спречувате децата да пораснат психички

ВО ДОБРА ФОРМА

Железото во исхраната

Автор: Др. Лилјана Ацева Андонова | 4.6.2010
image

Во која храна го има железото и кои се дневни препорачани дози?

РАЗВОЈ

Помогнете му на вашето дете да расте правилно!

Автор: Прим. Др. Иванка Стефановска, ортопед | 4.5.2010
image

Принова во семејството! Бебе меѓу останатите членови во семејството. Сите се среќни, му се радуваат, го набљудуваат, го разгалуваат и се разгалуваат себе си. Но, сосема е сигурно сите му мислат се најдобро.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

kAKO DA SE VIKA SINCETO MOE?
girlstar

Se dvoumam megu dve iminja za moeto bebce

Матеј (49%)

Андреј (51%)


Број на сите гласови: 329

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!