|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Моментите кои ги поминуваме со нашите деца се незаборавни и ни остануваат во срцето за цел живот

ПЛОД

Од јадење сладолед во бременост бебето настинува?!

Автор: Редакција Рингераја | 15.12.2018
image

Најчудните совети на нашите баби!

image

Што помисливте кога првпат го видовте вашиот син/ќерка? Дали на тоа слатко се смеете денес?

image

Кога е идеално време за второ дете, е прашање кое мајките често си го поставуваат

image

Предлогот за 18-месечно породилно отсуство во суштина е родово дискриминирачки кој евентуално би ги оддалечил жените од пазарот на трудот и би ги вратил во домаќинствата, издигнувајќи ја во преден план улогата на жената како мајка

МАМИНО КАТЧЕ

Неколку видови негативни мајки

Автор: Редакција Рингераја | 14.2.2017
image

Дали ви се случило да одите со детето во прошетка во околниот парк, при што се надевате дека нема да ја сретнете онаа мајка од вчера? Следуваат најчестите типови мајки, кои секој би сакал да ги избегне

ПОРОДУВАЊЕ

Нашите баби се породувале побрзо?!

Автор: Редакција Рингераја | 16.11.2016
image

На мајките денес им требаат во просек околу шест и пол часа за да се породат, додека пред 50 години просечното породување траело едвај четири часа, покажуваат податоците од една студија, во која биле споредени речиси 140.000 породувања

МАМИНО КАТЧЕ

Совети кои би ги дала на идните мајки

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2016
image

Велат дека никогаш не си целосно подготвен да станеш родител - само ако судбината ти е таква раѓаш дете и со текот на времето се учиш како да го воспитуваш...

МАМИНО КАТЧЕ

Војна на мајките

Автор: Редакција Рингераја | 28.10.2015
image

Војна! Најосудувачките моменти кои мајките си ги упатуваат една на друга за тоа како е најдобро да се одгледува дете

МАМИНО КАТЧЕ

Им се восхитувам на мајките кои...

Автор: Редакција Рингераја | 2.10.2015
image

Им се восхитувам на мајките кои скоцкани ги носат децата во градинка. Навистина им се восхитувам. Не мораат да бидат ниту потполно скоцкани, туку генерално убаво облечени, нашминкани, среќни заради одењето на работа...

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Каде на одмор?
penelopa1. Во Македонија- наши летувалишта (21%)

2. Во Грција (15%)

3. Во Хрватска. (13%)

3. Во Турција (22%)

4. Никаде (13%)

5. На друго место (16%)


Број на сите гласови: 118

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!