|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Како да знаете дека сте подготвени за второ дете?

Редакција Рингераја, 24.10.2018
Кога е идеално време за второ дете, е прашање кое мајките често си го поставуваат
Клучни зборови:

image
/11


Прочитајте ја листата на интересни показатели дека сте подготвени за нов член на семејството која ја има составено една духовита мајка.

Кенди Криби, мајка на две деца, добро знае дека понекогаш е тешко да се процени вистинскиот момент кога сте подготвени за второ дете. Поучена од сопственото искуство, за порталот TheMomBeatсоставила духовит водич според кои показатели треба да се водите за да процените дали сте подготвени за второ дете.

1. Понекогаш се расплакувате додека ја гледате првата облека на вашето дете.

2. Кога се присетувате на породувањето велите „Па, добро, можеби и не беше толку страшно да се издржат болни контракции 48 часа“.

3. Сте дошле до заклучок дека конечно сте добро одморени.

4. Не можете да одолеете да не го земете во прегратка малото бебе на своите пријатели, под изговор дека само сакате да се потсетите колку убаво мирисаат бебињата.

5. Почнувате на своето куче да му ја облекувате израснатата облека од вашето дете.

6. Се интересирате за возила со повеќе седишта. 

7. Немате никаква желба да пробате храна само со партнерот или пријателите во некој нов ресторан, бидејќи повеќе сакате да јадете во ресторан во кој заедно со храната даваат и боички за да боите.

8. Веќе имате одбрано име за второто дете. 

9. Фрлате детски играчки на под и велите „Не, куќата не е доволно затрупана со играчки“.

10. Никогаш не сте престанале да ги носите трудничките панталони.

Кортикостероиди за дерматолошка примена
Кога ќе се спомне кортикостероид, кај родителите веднаш се појавува страв, недоумица и се поставуваат безброј прашања - ...
14
1-та недела по раѓањето - што треба да зна...
Од стимулирање на млеко, грижата за папочната врвца па се до враќањето дома - еве кои се работите што треба да ги знаете...
10
Што да се прави со бактериите во носот?
За жолто-зелениот секрет од носот е потребна антибиотска терапија. За бистар секрет не е потребна терапија! Тоа е исправ...
5
Календар на вакцинација
Вашето дете треба да се вакцинира за да неговиот организам стекне имунитет на некои од тешките заразни болести. Вакцинат...
5


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Рахела
Кристин

Што мислите за името Рахела , мене многу ми се допаѓа... На мојите поблиски мислат дека тоа не е модерно име... :/ :/

100 (83%)

100 (17%)


Број на сите гласови: 24

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!