|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Најѕвездената и најдолгата ноќ Холивуд, вечерта на доделувањето на филмските награди Оскари, донесе нова доза на светкав и драматичен црвен килим. Металик фустани, светкави ткаении, како и тоалети во интензивни тонови носеа холивудските ѕвезди

image

Ви ги претставуваме најнезаборавните фустани на Оскарите на сите времиња!

image

Убавина, стил и блесок од црвениот килим, на Оскар 2016

image

Леонардо ди Каприо конечно беше награден со "Оскар" за најдобра машка улога за реинкарнација во филмот "Враќање". Дека холивудската ѕвезда чекаше премногу долго време, се согласуваат и обожавателите и критичарите

image

Заврши гламурозната 87-ма по ред манифестација на американската филмска академија за доделување на Оскари во Холивуд. Кој се закити со златна статуетка за изминатата година?

image

Погледнете кои трудници прошетаа по црвениот тепих на Оскарите?

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Кој ќе освои вечерва Оскар?

Автор: Редакција Рингераја | 2.3.2014
image

Сите точки се извежбани, црвениот тепих е поставен и покриен со пластика заради дождот, а презентерите го научиле текстот. Сега останува да се види кој вечерва ќе го освои Оскарот, златната статуетка на американската академија за филм

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Како се прават статуетките за Оскар?

Автор: Редакција Рингераја | 25.1.2012
image

Златната статуа на Оскарите, која се доделува од 1929 година, се произведува во фабриката “R.S.Ovens” од 1982 година, а до сега се произведени 3.621 статуи.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

.
Jana9

Dali drugaruvate so nekoja Ringerajka?

Da (50%)

Ne (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!