|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

15 дилеми поврзани со бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 30.11.2023
image

Бременоста е природна работа и треба да се доживее со радост, но и со одредена доза на внимание. Некои постапки не се препорачуваат во текот на тие девет месеци, но тоа не значи дека во потполност треба да се менуваат животнитe навики

image

Во просек 409 дена се потребни за да можат жените после раѓањето да се чувствуваат посакувано и да ја вратат социјалната активност, покажало истражувањeто на британскиот портал "Mohomams кое било спроведено на 1000 жени

Нов проект на Марија Костадиновска

Автор: Редакција Рингераја | 17.10.2023
image

Задоволство ни е што имаме можност да бидеме меѓу првите медиуми на кои Марија им навести за новиот проект кој "се крчка". Прочитајте во продолжение за што станува збор

Работи кои не треба да ги загрижуваат родилките

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2023
image

Не се сите жени филмски ѕвезди да можат да живеат со чили пиперки и вода со лимон и четири дена по раѓањето да ја вратат титулата на секс симбол. На некои им треба подолг временски период за да го вратат своето тело во нормала по породувањето

Видео: Близнаци родени во амнионска обвивка

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2023
image

Помалку од едно од 80.000 бебиња се раѓаат „en caul“ - кога амнионската обвивка (меур од заштитни мембрани) што го опкружува фетусот за време на бременоста останува целосна. Кесичката обично се кине на почетокот на породувањето

Со бебе на море: прво летување на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 28.7.2023
image

На што прво помислувате кога ќе се спомне првото летување на вашето бебе? Храна, превентива, облека, пелени или заштита од сонце?

13 фотографии од РАЃАЊЕ ДОМА кои го одземаат здивот!

Автор: Редакција Рингераја | 27.3.2023
image

Породувањето дома е апсолутно преземање одговорност, враќање кон природата и покажување на женската моќ - овие фотографии го докажуваат тоа!

Разговор со мајката на Јана - жртва на логопед

Автор: Редакција Рингераја | 24.3.2023
image

Деновиве актуелна е веста за тригодишното девојче кое е жртва на насилство од страна на логопедот со кој работело. Родителите се загрозени од настаните а нивната ќеркичка е истрауматизирана. Разговараме со нејзината мајка

Како да знаете дали вашето бебе спие доволно?

Автор: Редакција Рингераја | 22.2.2023
image

Адекватниот сон е од витално значење за здравјето и благосостојбата на вашето бебе. Знаејќи колку треба да спие вашето бебе и знаците на лишување од сон може да помогне да се осигурате дека вашето малечко го добива одморот што му треба

Како да ја пресметате овулацијата?

Автор: Редакција Рингераја | 21.2.2023
image

Научете како да ја пресметате овулацијата врз основа на должината на вашиот менструален циклус

СТРАНА 1 ОД 461


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?