|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Зошто децата ја сакаат Кејт Мидлтон?

Редакција Рингераја, 30.3.2012
Сака зајачиња, кучиња и мачки, мириса на малини, убаво црта, има прекрасна насмевка...Таа припаѓа на кралското семејство помалку од година дена и за тоа кратко време успеа да ги освои срцата на најмалите и да го заработи прекарот Принцеза на децата

image
/41


 

 

Еве што велат неколку од среќните дечиња за нивните средби со принцезата.

 

kate

 

Jaydn Proffitt (7) живее во Littlemore, Oxford, со неговата мајка, татко, две сестри и брат близнак. Тој за запознал Војвотката во фебруари, кога таа го посетила неговото училиште. Jaydn вели:

“Имавме писмено известување на училиште дека Кејт ќе дојде да не посети и сите бевме премногу возбудени кога таа дојде на часот по ликовно. Си помислив дека ќе носи круна. Не носеше, но изгледаше перфектно. Беше висока и носеше многу високи потпетици, кои мајка ми сигурно не би можела да ги носи. Беше повисока и од татко ми. Таа беше многу фина и се однесуваше навистина благороднички. Имаше прекрасен глас и мирисаше на малини. Јас цртав кога таа пристигна и ми помогна да ставам сјај на мојот цртеж. На училиште сите зборуваат за тоа и се љубоморни, бидејќи сакаа да зборуваат со неа. Зборувавме за венчавката и за други работи. Таа ми кажа дека сака мачки, кучиња и зајчиња и ми кажа дека има куче што се вика Лупо. Мислам дека може да биде добра учителка.”

 

Tilly Jennings (6), живее во Felixstowe, Suffolk, со нејзината мајка, татко и двете сестрички. Tilly, која има сериозни проблеми со срцето, ја запозна Војвотката во The Treeheouse, дел од  East Anglia’s Children’s Hospice Charity, каде Кејт е покровител. Tilly вели:

“Многу сум среќна бидејќи и’ дадов на Кејт букет цвеќиња и и’ посакав добредојде во нашата болница. Кејт е многу тенка и многу убава. Таа сликаше со нас и наслика пеперутка. Мојата сесетра постојано ја викаше да цртаат заедно и Кејт и нацрта и неа пеперутка. Јас малку се срамев од сестра ми, а Кејт се смееше. Ми рече дека сака и принцот Вилијам да е тука. И јас навистина многу би сакала да го запознаам па можеби ќе го донесе следниот пат. Ме праша што ќе правам потоа, а јас и одговорив дека ќе одам на доктор, бидејќи имам повреден прст. Тогаш таа ми посака да се чувствувам добро што е можно поскоро. Навистина е фина и мила.”

 

kejt2

 

Fabian Bate (10), живее во Surrey со нејзината мајка, татко, сестри и брат. Fabian има леукемија и наодамна му е трансплатирана коскена срж донирана од неговата сестра. Тој ја запозна Кејт минатиот Септември во Royal Marsden Hospital. Fabian вели:

“Моите сестри дојдоа во болницата тој ден бидејќи беа возбудени што ке дојдат Кејт и Вилијам. Интересно беше што кога Вилијам ја стави раката врз сестра ми Ollie таа поцрвене. Ја прашав Кејт за свадбата, бидејќи знам дека девојките сакаат да зборуваат за тие работи. Таа вети дека ќе го погледне мојот блог Faith4Fabian и еден ден поштарот дојде кај нас на врата со писмо од принцезата. Напишала дека и е мило што ме запознала и дека ми држи среќа, за побрзо закрепнување.Тоа беше навистина убаво од неа и ја расплака мајка ми.”

 

kate3

 

Jaqson Johnston-Lynch (8), живее во Liverpool со мајка му и татко му. Jaqson ја запозна Војвотката, која е покровител на Action on Addiction, во февруари, кога таа го посети Brink, безалкохолен бар во Liverpool. Jaqson вели: “Ја имав видено на слика, но јас преферирам блондинки. Кога ја запознав беше Valentine’s Day, па и’  направив честитка и и дадов колаче и црвени рози. На честитката пишуваше: “Драга Кејт, те сакам”. И навистина ја сакам. Има голема прекрасна насмевка. И кажав дека ми е жал што принцот Вилијам не е со неа. Таа се смееше гласно и ми рече дека тој е на долг пат. Сe надевам нема да биде љубоморен на тоа што и дадов честитка за Valentine’s day.”

 

kate4

 

Paige Hearn, (4), живее во Warrington, Cheshire, со нејзината мајка. Paige ја запозна Војвотката минатиот месец во Alder Hey Children’s Hospital во Liverpool, каде е на хемотерапија од леукемија. Paige вели:

“И’ подарив на Кејт фотографија од мене како ја гледам нивната венчавка на ТВ. Ме праша дали може да ја задржи фотографијата и јас и’ реков дека би била пресреќна ако ја земе во замокот. Направив многу работи за неа, нацртав цртеж од неа и Вилијам и ми рече дека ќе му го покаже на принцот. И’ подарив и картичка и круна. Ме праша за моето лечење, но јас не сакав да зборувам за тоа, па ја оставив мајка ми да зборува за тоа. Многу ми се допаѓаше нејзината коса - долга и малку навиткана.”

 

kate2

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

До рамен стомак за седум дена
Летото е пред нас, а со него и одењето на езеро, море и базен, а Вие имате масни наслаги на стомакот? Доколку немате мно...
3
Предвремена ејакулација
Предвремена или прерана ејакулација е еден од најчестите сексуални проблеми. Најчесто се опишува како неможност за одлож...
3
Како сексот влијае врз здравјето на жените...
Какво влијание има сексуалниот живот врз здравјето на мажите и жените
3
Секс на работно место - за или против?!
Сентименталниот однос на работа може многу позитивно да влијае на општата работна атмосфера и перформансите на вработени...
3
Анкета

Најдобра има во...
profesoricaАпче (29%)

Палма (5%)

Шехерезада (16%)

Друго место(објасни) (8%)

Не пијам боза (42%)


Број на сите гласови: 38

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!