|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Брзозборки од Охридско

Детско катче, 27.2.2011
Брзозборки

image
/11


 

 

Ж'лта пуљка подбулена, подбулена, пут полупка полупена.Изедо пет пити пет погачи за мајкина пизма.Косор кастрит краста

ако кастрит

своја краста кастрит.Криво јаре под крив јаор лежеше,

крива клечка гризеше.Ме пушчи Лазор

да ми дајш една зељка расол,

расол, лош расол,

расол, лош расол,

расол, лош расол!Остор косор околу краста кастрит.

 

 

Ги нема брзозборките од Вашиот крај?

ПИШЕТЕ НИ! Ќе направиме збирка!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Дојде есен мила
Детски песнички
4
Малинка во градинка
Детски песнички
3
Марко Крале и самовилското млеко
Македонски народни приказни
3
Разделба
Детско катче
3
Анкета

najubavo zensko ime od slednive
BARBARITA

najubavo ime

meri (13%)

irene (24%)

ana (39%)

ivona (11%)

sara (12%)

gloria (0%)


Број на сите гласови: 122

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!