|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Fotografi qe pasqyrojne pjese nga kultura

Автор: Redaksia Ringeraja | 29.7.2015
image

Fotografi qe pasqyrojne pjese nga kultura dhe tradita shqiptare

Falja e namazit te Bajramit

Автор: Redaksia Ringeraja | 29.7.2015
image

Pejgamberi a. s. e kishte bere zakon qe namazin e Bajramit mos ta fale ne xhamine e tij, por ne hapesire te hapur, ate qe e quajme namaz-xhah apo musal-le. Kjo praktike ishte sunnet

ОЗНАКИ:

C’eshte Bajrami?

Автор: Redaksia Ringeraja | 29.7.2015
image

Muslimanet kane dy festa, dy bajrame, Bajramin e Ramazanit dhe Bajramin e Kurbanit. Kete qarte e ka theksuar Muhammedi a.s. ne nje hadith te tij

Ushqimi dhe pijet

Автор: Redaksia Ringeraja | 27.7.2015
image

Kuzhina shqiptare eshte e njohur per vlerat e larta ushqimore dhe shijen e saj mjaft te mire. Pothuajse cdo krahine ofron specialitet e saj te vecanta

ОЗНАКИ:

Kuzhina Kosovare

Автор: Redaksia Ringeraja | 26.7.2015
image

Fjala kuzhine thuhet se eshte fjale e lashte shqipe. Ne kohen e lashte ilire ka qene kuzhina (ku zina) vendi ku ziejme, ku bejme gjella, qe me vone eshte transformuar ne kuzhine

Ushqimi per festa

Автор: Redaksia Ringeraja | 26.7.2015
image

Me gjithe larmine e ushqimeve te shijshme qe pergatitien per festa eshte shume e veshtire t’i rezistosh tundimit per te provuar gjithcka

ОЗНАКИ:

Tradita shqiptare ne gatime dhe festime

Автор: Redaksia Ringeraja | 26.7.2015
image

Nese dikush iu pyet cfare kujtoni nga menyra se si festohej para viteve ‘90 eshte thuajse e pamundur te mos behesh nostalgjik per aromen e bredhit natyral, te molleve e portokajve, apo per petet qe hapeshin deri ne mesnate

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?