|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Велики четврток

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2021
image

Денеска е Велики четврток. Велики четврток е четвртиот ден од Страсната седмица пред Велигден. Велики Четврток е нарекуван уште - чисти четврток и во верски план е запишан од клучни библиски моменти

Цветници - предвесник на Велигден

Автор: Редакција Рингераја | 25.4.2021
image

Празникот Цветници познат уште и како Цветоносна недела и Врбица, секогаш е една недела пред Велигден и се празнува во спомен на влегувањето на Исус Христос во Ерусалим

Пред Божиќ, за Божиќ, кај и да си, дома да си!

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.1.2021
image

Божиќ е највеселиот од сите христијански празници и се слави 3 дена.За Божиќ се празнува денот на раѓањето на Исус и се прославува на 7-ми јануари.Овој ден традиционално се празнува во кругот на семејството, не се оди на гости и не доаѓаат гости

Велигденски обичаи, традиција и значење

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2018
image

Велигден, Денот на Воскресението Христово, не е само најголемиот, туку и најстариот христијански празник, кој се празнува од II век. Тој е суштината на христијанството, потврда и на самата вера

Бадникова трпеза

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2018
image

Како и од сите останати слави и празници, така и од овој, неразделив дел е секако трпезата. Трпезата која што се приготвува за овој празник е многу различна од онаа за другите празници. Погледнете што се треба да има на Бадниковата трпеза

Бог се јави! Навистина се јави

Автор: Редакција Рингераја | 19.1.2015
image

Покајте се, оти се приближи Царството Небесно

Честит Рамазан на Исламските верници!

Автор: Редакција Рингераја | 28.7.2014
image

Верниците од исламската вероисповед денес го слават верскиот празник Рамазан Бајрам со кој завршува светиот месец Рамазан и се означува крајот на едномесечниот пост

Честит празник "Воскресение Христово - Велигден!"

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2018
image

Воскресението Христово, Велигден е најголемиот празник за православните христијани, наречен - Празникот на сите празници. Воскресението на Исус Христос е најголемото случување во историјата на човечкиот род

Подарете љубов за Денот на вљубените!

Автор: Редакција Рингераја | 14.2.2019
image

Ако треба да подарите нешто од потреба, подобро да не го правите тоа. Таквите подароци говорат за недостатокот на внимание и не прават никого среќен. И тука цената на подарокот нема никакво значење. Подарете ЉУБОВ за Денот на вљубените!

Денес е Св.Николај Чудотворец

Автор: Редакција Рингераја | 19.12.2013
image

Во народното паметење овој лик останал како заштитник на патниците, посебно на оние што патуваат по вода, но и по тоа што како за време на животот така и по смртта ги помагал сиромашните, ги заштитувал затворениците и неправедно осудените

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?