|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Народни ора

Автор: Редакција Рингераја | 27.2.2011
image

Орската традиција во Македонија е специфична според корегорафијата и ритмиката, а нејзиниот репретоар е разновиден.

Накит

Автор: Редакција Рингераја | 27.2.2011
image

Накитот, како најзастапен вид на украсување, “китење” на човечкото тело низ сите историски периоди предизвикувал најголема креативност кај занаетчиите кои истовремено биле и дизајнери и изведувачи.

Македонски народни носии

Автор: Wikipedia, free encyclopedia | 9.1.2011
image

Црвената боја и бојата на виното се бои на земјата и плодноста, додека златната боја е боја на боговите (небото)Затоа нашата народна носија е црвена со златен вез/срма

Грб на Македонија

Автор: Wikipedia, free encyclopedia | 21.10.2010
image

Национални обележја

Знаме на Македонија

Автор: Wikipedia, free encyclopedia | 21.10.2010
image

Национални обележја

Химна на Македонија

Автор: Youtube | 21.10.2010
image

Национални обележја

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?