|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

БЛОГОВИ

Мамо, што е животот?!

Автор: Редакција Рингераја | 15.5.2021
image

me_mother_of_three доловува емотивна случка од животот

БЛОГОВИ

1 година дете - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 9.4.2021
image

@mamamegi го споделува своето искуство

ОЗНАКИ:

БЛОГОВИ

Новороденче - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 30.3.2021
image

@mamamegi за своето искуство по породувањето

image

Потребата на детето да спие заедно со членови од семејството не е избор, туку е емоционална потреба на детето

image

Колку и да се вкусни на мама манџите, друго е баба да ти зготви. Дали затоа што има повеќе кулинарско искуство или пак бидејќи нејзиниот таен зачин е капка љубов, за никого не е тајна дека на баба јадењата се повкусни

ОЗНАКИ:

МАМИНО КАТЧЕ

Каде е мамаааааа?!?!

Автор: Jill Veldhouse | 2.2.2015
image

Јас сум по цел ден и секој ден со децата. Никогаш не одам никаде, а ако одам, тие се со мене. Секој проклет ден

ТАТИНО КАТЧЕ

Период: Тато го сакам повеќе од мама?!

Автор: Редакција Рингераја | 21.8.2014
image

Заеднички феномен кај малите деца е да минуваат низ фаза, ориентирана кон татковците. Оваа фаза се случува обично околу втората година, а потоа постепено се намалува нејзиниот интензитет...

ВИДЕА

Најслатката честитка за роденден

Автор: Редакција Рингераја | 10.10.2013
image

Погледнете ја најслатката честитка за роденеден од малата Клер за мама!

МАМИНО КАТЧЕ

Тато зошто си ја згмечил мама?!

Автор: Редакција Рингераја | 8.10.2013
image

На крајот од денот родителите го ставаат детето на спиење и се повлекуваат во својата спална соба да уживаат во својата интима. Тогаш неочекувано се отвора вратата, во собата влегува детето и прашува: “Тато зошто си ја згмечил мама”?

image

Родителите некогаш не знаат правилно како се креваат и спуштаат малите бебиња. (словенечко видео)

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

na odmor so baba?
mmbucko

Imame varijanta da ja nosime majka mi so nas na odmor za gjabe. Inaku nie sme so 3 deca 12,7 i 1 godina. Babava ni e korisna no i naporna. Kako bi postapile vie?

bez razmisluvanje ja nosam (24%)

ke ja nosam i ke gi ignoriram zabeleshkite (19%)

nema sansi, sami ni e najdobro (57%)


Број на сите гласови: 211

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!