|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

IQ е збор со кој се соочуваме редовно во текот на нашите животи. Како што сугерираат студиите, луѓето со поголемо IQ имаат поголеми шанси за успех. Постои митот дека коефициентот на интелигенција е дарба од Господ, но тоа не е баш така...

image

Зошто девојчињата да спортуваат? Ќе речете за да бидат физички активни, и ќе бидете во право. Да се забавуваат? И тоа е точно исто така. Но постои и нешто повеќе од тоа...

image

Како да му помогнете на вашето дете да одбере спорт во кој најдобро ќе ги огледа неговите потреби и интереси?

image

Децата треба да се воведуваат во спорт и здрав живот од најраното детство, бидејќи занимавањето со спорт не само што го подобрува здравјето туку ги учи децата на тимска работа и дисциплина. Еве кои се најдобри спортови за децата

ФОТОГРАФИИ

Будимир со трудничко стомаче!

Автор: Редакција Рингераја | 1.12.2013
image

Андријана Будимир ќе помага да се развива спортот во Општина Центар и покрај тоа што веќе има видливо трудничко стомаче

РАЗВОЈ

Рекордери во пелени

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Занимавањето со спорт на најмала возраст треба да му дава на детето задоволство и можност за развивање на телесните и умствените способности.

image

Дали е добро секое вежбање во тек на бременоста? (англиско видео)

ВЕЖБАЊЕ И СЛАБЕЕЊЕ

Вежбање после породување

Автор: Редакција Рингераја | 16.2.2015
image

Мајката и бебето вежбаат заедно.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Кога?
Jana9

Кога го дознавте полот на бебето?

3-4 месец (44%)

5-6 месец (44%)

7-8 месец (11%)

9 месец (0%)

Не несакавме да го знаеме полот (0%)


Број на сите гласови: 9

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!