|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

БАСНИ

Патници и топола

Автор: Детско катче | 6.10.2010
image

Детско катче

БАСНИ

Три бика и лав

Автор: Детско катче | 6.10.2010
image

Детско катче

БАСНИ

Мравка и гулаб

Автор: Детско катче | 6.10.2010
image

Детско катче

БАСНИ

Желка и зајак

Автор: Детско катче | 6.10.2010
image

Детско катче

БАСНИ

Лажливо овчарче

Автор: Детско катче | 6.10.2010
image

Детско катче

БАСНИ

Магаре и кожа од лав

Автор: Детско катче | 6.10.2010
image

Детско катче

БАСНИ

Скржавец

Автор: Детско катче | 21.11.2010
image

Детско катче

БАСНИ

Лав и бик

Автор: Детско катче | 6.10.2010
image

Детско катче

БАСНИ

Куче и петел

Автор: Детско катче | 6.10.2010
image

Детско катче

БАСНИ

Гавран и лисица

Автор: Детско катче | 17.4.2011
image

Детско катче

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Школски прибор
RosaEleonora

Кој школски прибор го купувате

Gioto (32%)

Со омилените ликови без оглед на марката (23%)

Пеликан (13%)

тоzz (14%)

првиот што ке ми дојде до рака (18%)


Број на сите гласови: 133

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!